ПУБЛІКАЦІЇ ЩОДО ЗАКУПІВЛІ «СПИСАНИХ РАДЯНСЬКИХ БОЄПРИПАСІВ» — ПІДІГРУВАННЯ АГРЕСОРУ У ПРОЯВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ – ДК «УКРСПЕЦЕКСПОРТ»

Публікації щодо закупівлі начебто «списаних радянських боєприпасів» — підігрування агресору у проявах гібридної війни з метою дискредитації української армії.

Про це 4 березня ц.р. заявили в прес-центрі державної компанії «Укрспецекспорт».

 В повідомленні інформується, що деякими засобами масової інформації була розповсюджена інформація про закупівлю Державною компанією «Укрспецекспорт» для потреб Міністерства оборони України нібито застарілих боєприпасів, які, на думку автора матеріалу, є небезпечними та придбаними за завищеними цінами.

Далі в заяві державної компанії «Укрспецекспорт» йдеться:

«Державна компанія «Укрспецекспорт» підтримує позицію Міністерства оборони України та заявляє про недопустимість інсинуацій та політиканства навколо державних оборонних закупівель, а розповсюдження подібних матеріалів вважаємо підігруванням агресору у проявах гібридної війни з метою дискредитації української армії та спецекспортерів.

Інформація як про деталі самого контракту, так і про боєприпаси подається у навмисно викривленому вигляді і не відповідає дійсності.

Найперше, автор помиляється в тому з якої країни були поставлені боєприпаси. Відповідно до умов держконтракту продукція поставлялась не з Болгарії, як зазначалось у повідомленнях ЗМІ, а з Чехії.

Так, у жовтні 2020 року між Міністерством оборони України та ДК «Укрспецекспорт» було укладено державний контракт на поставку 100 мм. артилерійських боєприпасів. Постачальник боєприпасів — знана в Європі компанія  Czech Defense Systems a.s. Іноземний постачальник “CZECH Defence Systems” погодив можливість поставки зазначеного майна в обумовленій кількості.

На підставі переговорної процедури, проведеної Міністерством із двома постачальниками 100-мм пострілів, переможця було обрано за нижчою ціновою пропозицією та укладено відповідний держконтракт. Акцептована вартість виявилася на 35 % меншою від альтернативних пропозицій, що робились під час комерційних консультацій.

ДК «Укрспецекспорт» була визначена постачальником вказаних виробів за результатами відповідного відбору комісією у складі представників Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, які є фахівцями з ракетно-артилерійського озброєння.

Контракт виконаний достроково у повному обсязі. Боєприпаси поставлені в належному технічному стані та у тарі, придатній до використання у складі сил і засобів Операції об’єднаних сил.

Виконуючи Контракт, Компанія провела обов’язкову перед-відвантажувальну інспекцію, та надала Замовнику всі необхідні матеріали і документи щодо стану та відповідної якості всіх компонентів та продукції, яка була поставлена в Україну.

Заявляємо, що твердження про застарілість та небезпечність вищезазначених артилерійських пострілів не відповідає дійсності та наносить пряму шкоду діловій репутації ДК «Укрспецекспорт».

Відповідно до умов контракту, поставлені до України артилерійські постріли 100 мм повністю переоснащенні, а саме: замінено усі порохи та пороховмісні елементи, укомплектовано новими підривачами (виробництва 2019-2020 рр.) з гарантійним строком експлуатації та терміном складського зберігання — 10 років.

Якість цих виробів перевірена та підтверджена сертифікатом якості, виданим відповідним авторитетним міжнародним експертом за результатами фізико-хімічних випробувань сертифікованою лабораторією.

Згідно умов контракту виробник несе повну відповідальність перед замовником щодо встановленого гарантійного строку експлуатації виробів та строку їх складського зберігання, без суттєвої втрати якості. Зазначене повністю відповідає вимогам керівних документів Міністерства оборони України стосовно правил експлуатації артилерійських боєприпасів у військах.

ДК «Укрспецекспорт» здійснює неухильний контроль за постачанням Міністерству оборони України товару відповідної якості, згідно з умовами державних контрактів. Компанія завжди виконує свої зобов’язання щодо  забезпечення та зміцнення обороноздатності нашої держави.

Враховуючи надзвичайну чутливість питань, пов’язаних із забезпеченням Збройних Сил України озброєнням, боєприпасами та військовою технікою, особливо в умовах збройної агресії Російської Федерації та гібридної інформаційної війни, спрямованої на дискредитацію нашої країни в очах міжнародних партнерів, ми звертаємось до усіх осіб, незалежно від їх статусу та посади, з проханням бути свідомими та відповідальними при публікації таких статей.

Підкреслюємо, що  ДК «Укрспецекспорт» завжди відкрита до  співробітництва як з правоохоронними органами, так і з представниками громадянського суспільства. Ми готові надавати інформацію про нашу діяльність у спосіб, передбачений чиним законодавством України і робимо все від нас залежне для забезпечення обороноздатності та авторитету нашої держави».

 

 

 

Поделиться публикацией