ПС ЗСУ НЕ ЗНАЮТЬ, ЯКИЙ САМЕ ТИП ЗАХІДНОГО ВИНИЩУВАЧА ОТРИМАЄ НАША БОЙОВА АВІАЦІЯ, АЛЕ ПІЛОТИ УЖЕ В НАЙБЛИЖЧИЙ ЧАС МОЖУТЬ ПОЧАТИ ПІДГОТОВКУ

Повітряні Сили ЗСУ ще не знають остаточно, який саме тип західного винищувача отримає наша бойова авіація — F-15, F-16 чи F-18.

Про це 23 серпня ц.р. повідомив Defense Express, посилаючись на коментар АрміяInform спікера Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрія Ігната.

Але українські пілоти уже в найближчий час можуть почати підготовку до виїзду на навчання, зважаючи на рішення США виділити 100 мільйонів на підготовку наших авіаторів у 2023 році.

Ігнат окремо наголосив, що зараз насамперед Повітряним Силам ЗСУ в першу чергу потрібні саме багатофункціональні винищувачі. Такі літаки мають сучасні радари та «ракети з відповідною дальністю», ну і також – сучасні засоби радіоелектронної боротьби. За допомогою такого озброєння та оснащення можна вражати як повітряні, так і наземні цілі, а також і крилаті ракети рашистів.

Цікаво, що при цьому речник Командування ПС ЗСУ наголосив, «що в подальшій перспективі розглядатиметься також питання підсилення штурмової авіації». Тобто – Повітряні Сили насправді не відмовляються від перспективи можливого отримання штурмовиків А-10, просто не бачать таку тему першочерговою.

Також цікаво, що в іншому своєму коментарі для АрміяInform речник Командування Повітряних Сил Ігнат розкрив ще деякі додаткові деталі.

Зокрема, що навчальний процес в Харківському національному університеті Повітряних Сил «переверстаний» не лише під реалії тотальної війни, за яких небезпечно проводити навчання майбутніх авіаторів на одній локації. Але й також – «переверстаний» під «потенційну можливість» переходу ЗСУ «на нові типи озброєння, авіаційної техніки, зенітних ракетних систем тощо».

Ну і ще один «штрих», в тему поточних поставок техніки та озброєння для Повітряних Сил – полковник Юрій Ігнат говорить, що Україна отримує від партнерів запчастини не тільки до літаків типу МіГ-29, але й до ЗРК С-300.

 

Поделиться публикацией