ПРОГРАМА SECURITY ТALKS ПРО МОЖЛИВОСТІ ПОСИЛЕННЯ ВЕРТОЛЬОТІВ АРМІЙСЬКОЇ АВІАЦІЇ ЗCУ (відео)

Програма Security Talks з Валентином Бадраком (спільний проект з телеканалом Апостроф TV) 5 червня присвятила увагу можливостям посилення озброєння вертольотів армійської авіації Збройних Сил України.

Росія, що розгорнула війну проти України, надзвичайну увагу приділяє розвитку бойових вертольотів.

Згідно з дослідженням експертної організації Shephard Media, Росія посідає у сфері виробництва бойових вертольотів друге місце у світі – після США. Їй належить 29 % світового ринку. Сучасна вертолітна техніка створює неабияку загрозу національній безпеці України.

В Україні ніколи не вироблялися бойові вертольоти та озброєння до них.

З іншого боку, в Збройних Силах залишилося чимало потужних вертольотів радянського виробництва, зокрема, Мі-24 та Мі-8. А українські зброярі вже тривалий час працюють над можливістю створення сучасного керованого озброєння для гвинтокрилих машин.

У 2017 році стало відомо, що команда з державних та приватних підприємств спромоглася створити та інтегрувати комплекс високоточного озброєння вертольоту, який отримав назву 524Р.

Тоді ж відбулися перші випробування, у ході яких було здійснено пуски шести високоточних ракет РК-2В комплексу озброєння «Бар’єр-В» розробки ДержККБ «Луч». Їх дальність ураження цілі 7,5 км. Випробування визнали успішними, а подальшу роботу зброярів – перспективною.

 

Для пусків таких ракет команда з державних та приватних підприємств створила оптико-прицільну станцію наведення на ціль ракетним комплексом «Бар’єр-В». До групи розробників увійшли ДержККБ «Луч», приватна компанія «Рамзай» і черкаське державне підприємство «Фотоприлад». Ще одним суміжником став «Ізюмський приладобудівний завод». Звісно, ключовим гравцем розробки залишається й «Мотор Січ», який надав для випробувань новий вертоліт Мі-8МСБ.

У перспективі після завершення випробувань нова система управління вогнем вертольоту разом із чотирма ракетами має встановлюватися на бойовий гелікоптер Мі-24. Генеральний конструктор-генеральний директор ДержККБ «Луч» Олег Коростельов зазначав у квітні 2021 року, що український комплекс озброєння вертольотів успішно конкурує на спільних навчаннях з турецькими, де на вертольотах використовують ракети Hellfire або інші системи.  Однак розробник повідомив, що військові все рівно не поспішають виділяти ресурси на завершення розробки та закупівлі таких систем до ЗСУ.

Потреби української армії у нових комплексах озброєння вертольотів складають близько 50-60 вертольотів Мі-8/Мі-24. До того ж ринки іноземних замовників – це понад 200 гвинтокрилих машин. При цьому КБ «Луч» готове збільшити дальність ураження ракет до 12 км.

Цікаво, що приватна компанія «Рамзай», не чекаючи рішень військових, вже розробила та представила у травні ц.р. нову систему управління вогнем вертольоту ПрНК-17.

То ж, якщо Україна бажає отримати свій «літаючий танк», здатний воювати вночі та у будь-яку погоду, військовим варто визначитися із долею нового озброєння вертольоту.

Інакше українська зброя посилюватиме іноземні армії.

 

Поделиться публикацией