ПОКИ ЩО НЕ БУЛО «ЖОДНИХ СВІДЧЕНЬ» ТОГО, ЩО КИТАЙ НАДАВ РОСІЇ ЗБРОЮ — БАЙДЕН

Президент США Джо Байден заявив, що поки що не було «жодних свідчень» того, що Китай надав Росії зброю.

Про це 19 вересня ц.р. повідомив Мілітарний, посилаючись на його заяву.

Після Олімпіади в Пекіні Джо Байден попередив китайського лідера Сі Цзіньпіна про неприпустимість підтримки РФ в обхід санкцій.

«Я зателефонував президенту Сі. У жодному разі не погрожувати, просто сказати йому, що ми багато разів зустрічалися.

Я сказав: якщо ви думаєте, що американці та інші продовжуватимуть інвестувати в Китай на основі того, що ви порушуєте санкції, накладені на Росію, я вважаю, що ви робите величезну помилку. Але це рішення приймати вам», – розповів Байден про подробиці того відеодзвінка в інтерв’ю CBS.

Президент США також додав, що наразі немає «жодних ознак» того, що Китай надав Росії зброю чи «інші речі, які вона хоче» для допомоги у війні в Україні.

У червні цього року міністр оборони КНР Вей Фенхе заявив, що Китай ніколи не постачав зброю Росії у її війні проти України.

Крім того, Вей Фенхе запевнив, що Китай не має ніяких пактів із Росією.

«Дозвольте мені прояснити, що стосується українського питання, Китай ніколи не надавав жодної матеріальної підтримки Росії», — сказав Вей, відповідаючи на питання про тісніші зв’язки Китаю з Москвою.

Тоді у Китаї вважали, що переговори між НАТО та РФ зможуть покласти край війні в Україні.

Китай опинився під пильною увагою через його можливу підтримку Росії після спільної заяви в лютому. Тоді Володимир Путін та Сі Цзіньпін оголосили про глибоке партнерство і «безмежні» стратегічні відносини між Москвою та Пекіном, але після початку повномасштабної війни Китай кілька разів намагався відхреститися від заяви про «безмежність співпраці».

Поделиться публикацией