ПЕНТАГОН ГОТУЄ ДЛЯ УКРАЇНИ НОВИЙ ПАКЕТ ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ НА ДВА МІЛЬЯРДИ ДОЛАРІВ

Пентагон готує для України новий пакет протиповітряної оборони на два мільярди доларів. Це довгострокова програма в рамках ініціативи USAI.

Пентагон має намір оголосити про новий пакет озброєння для України з великою кількістю боєприпасів для протиповітряної оборони на суму понад 2 мільярди доларів, пише Bloomberg із посиланням на офіційних осіб.

Кошти, які будуть виділені в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), підуть на придбання пускових установок і ракет Hawk, а також двох типів передових ракет ППО Patriot.

Одна — Patriot Advanced Capability Missile-3, або Pac-3, виробництва Lockheed Martin. Інша — Guidance Enhanced Missile, або GEM-T, виготовлена Raytheon Technologies. Вона забезпечує покращену здатність ураження тактичних балістичних ракет, крилатих ракет або літаків противника на додаток до PAC-3.

Ракета PAC-3 CRI є попередником найсучаснішої версії ракети до ЗРК Patriot PAC-3 MSE, і перш за все, варто нагадати, що обидві ракети призначені передусім для ураження балістичних ракет противника. На відміну від PAC-2, вони працюють за технологією Hit-to-Kill, коли протиракета на великій швидкості врізається в балістичну ракету і завдяки кінетичній енергії гарантовано знищує її бойову частину. Попри те, що PAC-3 CRI є по факту старішою версією ракети у порівнянні з MSE, але водночас вона демонструє ефективні результати проти російських крилатих ракет, перехопивши під час однієї з атак РФ в Україні сім із семи російських ракет «Кинджал», а також знищивши ракети, випущені з ЗРК С-400 або ж ракетного комплексу «Іскандер».

Ініціатива USAI є продовженням попередніх зусиль з надання допомоги українській ППО проти російського вторгнення. Програма дає можливість закуповувати озброєння у виробників чи партнерів замість вилучення наявних запасів зі складів Міноборони. США оплачують контракти з термінами поставки кілька місяців, або навіть років, щоб підтримати довгострокові потреби країни в безпеці, а не для негайного використання на полі бою. У травні бюджетне управління США схвалило багаторічні закупівлі високоточних снарядів GMLRS і ракет Patriot PAC-3 MSE для власних потреб.

Поделиться публикацией