ОЦІНКИ ФАХІВЦІВ МОЖЛИВОСТЕЙ НОВОГО ШИРОКОМАСШТАБНОГО НАСТУПУ В УКРАЇНИ СКЕПТИЧНІ — CNN

У той час, коли Росія починає новий наступ на сході України, США та їхні союзники скептично ставляться до того, що Москва накопичила достатньо сил і засобів для досягнення значних успіхів. Про це повідомляє CNN з посиланням на офіційних осіб США, Великобританії та України.

«Це, швидше за все, більш бажано, ніж реалістично», – сказав високопоставлений американський військовий чиновник.

Росія збільшує кількість військ, розташованих на кордоні з Україною і на підконтрольній їй території, причому деякі з цих сил були залучені в результаті мобілізації, оголошеної у вересні минулого року. Попри збільшення чисельності, західні союзники не бачать ознак здатності цих сил проводити загальновійськові операції, необхідні для захоплення й утримання нових територій.

«Малоймовірно, що російські війська стануть особливо краще організованими, а отже, малоймовірно, що вони будуть особливо успішними, хоча вони, схоже, готові відправити більше військ у м’ясорубку», – сказав високопоставлений британський чиновник в інтерв’ю CNN.

За оцінками американців, російська армія не раніше травня зможе відновити достатньо сили для тривалого наступу, хоча російські лідери хотіли діяти швидше. Тепер США вважають, що під політичним тиском з боку Кремля російські війська почали рух вперед раніше, ніж вони готові, заявив високопоставлений американський військовий чиновник в інтерв’ю телеканалу CNN.

Хоча українські посадовці б’ють на сполох щодо нових російських атак на сході, з українського боку також існує скептицизм щодо можливостей російських військ у тому стані, в якому вони перебувають зараз.

«Вони накопичили достатньо живої сили, щоб взяти одне чи два невеликих міста на Донбасі, але не більше, – сказав CNN високопоставлений український дипломат. – Це не вражає, порівняно з відчуттям паніки, яке вони намагалися створити в Україні».

З наближенням першої річниці війни Україна продовжує тиснути на західних лідерів з проханням надати більш сучасне і далекобійне озброєння. У січні США, Великобританія і Німеччина погодилися надіслати сучасні бойові танки, але зараз Україна наполягає на винищувачах і ракетах дальнього радіусу дії.

Раніше цього місяця президент України Володимир Зеленський попередив, що «Росія зараз концентрує свої сили і готується до спроби реваншу не тільки проти України, а й проти вільної Європи і вільного світу».

Він заявив, що, на його думку, новий російський наступ, передбачений його командуванням в інтерв’ю в грудні, вже розпочався.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив у вівторок у Брюсселі, що США не бачать, щоб Росія «нарощувала свою авіацію» перед повітряною операцією проти України.

«З точки зору того, чи стягує Росія свої літаки для якоїсь масованої повітряної атаки, ми наразі цього не бачимо. Ми знаємо, що Росія має значну кількість літаків на озброєнні, і у неї залишилося багато можливостей, – сказав він. – Саме тому ми наголошуємо на тому, що ми повинні зробити все можливе, щоб надати Україні якомога більше можливостей для протиповітряної оборони», – сказав Ллойд Остін.

Остін також сказав про очікування, що Україна «проведе наступ десь навесні».

Поделиться публикацией