НІМЕЧЧИНА ТА СЛОВЕНІЯ ПРАЦЮЮТЬ НАД ПИТАННЯМ НАДАННЯ УКРАЇНІ ВАЖКОГО ОЗБРОЄННЯ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем’єр-міністр Словенії Роберт Ґолоб під час переговорів у Берліні обговорили питання надання Україні важкого озброєння.

Про це 12 липня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на заяви главв урядів на пресконференції за результатами перемовин.

«Ми обговорили питання спільної передачі зброї Україні… Ми проробляємо різні можливості вирішення ситуації», — заявив Ґолоб.

Він нагадав, що Словенія передала Україні партію важкого озброєння, та подальший процес передачі «дещо затягнувся», що частково пов’язано зі зміною уряду в країні. Прем’єр-міністр очікує, що процес прискориться.

Шольц зі свого боку також висловив переконання, що країни «спільно досягнуть швидкого прогресу». Канцлер наголосив на готовності партнерів усебічно підтримувати Україну – політично, економічно, гуманітарно, військово, а також за допомогою санкцій проти рф.

Як повідомлялося, у червні Словенія передала Україні 35 БМП.

Братислава планувала передати Україні 30 танків Т-72, отримавши натомість від Німеччини нову техніку в межах так званих кругових поставок. Проте Берлін запропонував лише 15 танків Leopard-2A4. Переговори тривають понад 2 місяці.

Поделиться публикацией