НІМЕЧЧИНА РІЗКО СКОРОЧУЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД РОСІЙСЬКИХ ЕНЕРГОНОСІЇВ З МЕТОЮ «ПОКЛАСТИ КРАЙ ПУТІНУ»

Протягом останнього місяця залежність ФРН від вугілля з Росії скоротилася з 50 до 25 відсотків, нафти – з 35 до 25 відсотків, газу – з 55 до 40 відсотків

Німеччина різко скорочує залежність від російських енергоносіїв, оскільки розглядає це як шлях до енергетичної безпеки та спосіб «покласти край Путіну». Про це заявив федеральний міністр економіки, віцеканцлер ФРН Роберт Хабек, представляючи новий документ щодо енергетичної безпеки Німеччини.

Хабек навів цифри, що підтверджують такі твердження, і наголосив, що Німеччина на правильному шляху.

За його словами, протягом останнього місяця залежність від вугілля з Росії скоротилася з 50% до 25%, нафти – з 35% до 25%, газу – з 55% до 40%.

Хабек дав зрозуміти, що федеральний уряд має намір «продовжувати швидкий прогрес» у вказаному питанні. Хабек очікує, що до кінця літа 2022 року більше Німеччина повністю припинить імпортувати вугілля з Росії. У випадку з нафтою, скорочення імпорту скоротиться до літа вдвічі.

При цьому Хабек визнав надзвичайну шкоду від того, що німецькі НПЗ, а відтак енергозабезпечення, контролюється компанією Роснефть. Зараз, за його словами, німецька влада намагається розв’язати це складне питання.

З газом складніша ситуація. Проте, за словами Хабека, тут також відбувається прогрес. Він очікує, що незалежність від російського газу стане можливою влітку 2024 року. Зокрема, завдяки тому що вдалося завершити будівництво терміналів СПГ в Брунсбюттелі й Вільгельмсгавені. Міністр зазначив, що за останні тижні «багато чого сталося» і контракти з російськими компаніми або були анульовані, або не були продовжені, або були укладені з новими постачальниками. Габек подякував за це енергопідприємствам, а також споживачам, які заощаджують, чим допомагають «зашкодити Путіну». Він запевнив, що Берлін не дозволить Путіну шантажувати себе, в тому числі вимогами платити за енергоносії в рублях.

Хабек підкреслив, що енергопостачання з відновлюваних джерел енергії є невід’ємною частиною енергетичної безпеки в Німеччині. Крім того, уряд Німеччини запустить програму заміни систем опалення, які на сьогодні використовують нафту і газ. «Німеччина зможе прожити без російських енергоносіїв», — зазначив Хабек.

 

Нагадаємо, на початку березня Європейська комісія запропонувала план, як зробити Європу незалежною від російського викопного палива «задовго до 2030» року, і на тлі вторгнення Росії в Україну  зменшувати залежність від газу почнуть вже в цьому році.

США та ЄС створили робочу групу для зменшення залежності Європи від російської нафти та газу.

Поделиться публикацией