НІМЕЧЧИНА МОЖЕ ПРИСКОРИТИ ПОСТАЧАННЯ УКРАЇНІ ЗРК СЕРЕДНЬОГО РАДІУСУ ДІЇ IRIS-Т — ГЛАВА МЗС

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналени Бербок заявила, що ФРН планує надати Україні системи протиповітряної оборони IRIS-Т в кінці серпня або на початку вересня.

«Ми також доставляємо систему протиповітряної оборони IRIS-T. Ну, я сподіваюся, що в кінці літа, на початку вересня… І це на завершальній стадії виробництва, воно мало відправитися в іншу країну. Тому нам довелося домовитися з іншою країною, що вони відступлять, що ця система може піти в Україну. І я дуже сподіваюся, що ми зможемо зробити це з більшою кількістю цих систем IRIS-Т», — наголосила Бербок в інтерв’ю «Радіо Свободи» 27 липня.

Як відомо, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц блокував постачання Україні сучасних систем ППО IRIS-T.

Україна хоче отримати загалом 11 таких систем. На початку місяця український уряд подав до Міністерства економіки ФРН заявку на отримання експортної ліцензії.

Міністр економіки Роберт Габек підтримав видачу ліцензії. Але остаточне рішення має ухвалити Федеральний уряд, в якому знаходиться кабінет канцлера. Тому останнє слово щодо експорту зброї завжди залишається за Шольцем. За даними видання, заявка України не розглядається вже три тижні.

Поделиться публикацией