НА ПАРАДІ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНЦЯМ ВПЕРШЕ ПОКАЖУТЬ КОНТРБАТАРЕЙНІ РЛС AN/TPQ-49 ТА AN/TPQ-36

На військовому параді на честь Дня Незалежності України громадськості, вперше, публічно продемонструють американські контрбатарейні РЛС AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36. Кілька одиниць цієї сучасної техніки були помічені під час недавньої репетиції параду. Таку інформацію повідомляє Defense Express 16 серпня ц.р.

Повідомляється, що американські РЛС були поставлені в Україну в рамках військової «нелетальної» допомоги США у 2015 та 2016 роках. Причому обидві системи відразу ж були направлені на Донбас, допомагати українським воїнам у виявленні та придушенні ворожих артилерійських систем. Згідно з публічною інформацією, за 2 роки в Україну було поставлено 30 одиниць AN/TPQ-49 та 6 станцій AN/TPQ-36 Firefinder.

 

 

AN/TPQ-36 Firefinder є возимою станцію X-діапазону (8-12,5 ГГц), яка аж до теперішнього часу є в армії США основною РЛС виявлення артилерійських позицій супротивника. Вона була розроблена компанією Hughes Aircraft Company та випускалася з 1978 року в великій кількості модифікацій (всього виготовлено близько 300 одиниць). Різні варіанти РЛС даної серії були поставлені не менш ніж в 18 країн світу. Для останньої модифікації станції виявлення артилерійських позицій супротивника AN/TPQ-36 (V) 10 заявляється ефективна дальність зарубки позицій артилерії — до 15 км, РСЗВ — до 24 км, а мінометів — до 18 км.

Більш легкі станції AN/TPQ-49 мають круговий огляд та дальність виявлення й зарубки координат позицій 81-мм мінометів до 8 км, а 120-мм мінометів — до 10 км. Точність виявлення позицій, ведучих вогонь, ворожих мінометів становить до 50-60 м. Отримані дані автоматично передаються в мережі АСУ вогнем артилерії та військової ППО.

Обидві станції досить мобільні та використовуються ВСУ як в зоні Операції Об’єднаних Сил, так і на військових навчаннях всередині країни.

 

Поделиться публикацией