МІНОБОРОНИ ОЧІКУЄ ВИПРОБУВАННЯ КОЛІСНОЇ САУ “БОГДАНА” ВЖЕ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ

Міноборони запропонувало “Краматорському заводу важкого верстатобудування” розпочати випробування колісної САУ “Богдана” вже найближчим часом.

Про це 27 січня ц.р. повідомив Український мілітарний портал, посилаючись на інформаційне агенство Defense Express.

Мова йде про перший етап тестувань, так званих попередніх випробувань, які полягають в оцінці реальних можливостей озброєння та відповідності визначеним вимогам.

Вони є необхідною умовою для проведення вже державних випробувань, після яких можливе прийняття зразка на озброєння та розгортання серійного виробництва.

Як стало відомо агенству, відповідне інформування з боку оборонного відомства днями було скеровано підприємству із запитом стосовно необхідної кількості розрахунків.

Також бажаного місця проведення випробувань, з метою розміщення там необхідної кількості снарядів.

До того стало відомо про чіткий намір Міноборони отримати САУ “Богдана” вже найближчим часом.

А також про постачання чеською компанією Excalibur Army нових 155 мм снарядів, включно із далекобійними уламково-фугасними снарядами з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

Нагадаємо, САУ “Богдана” була вперше продемонстрована у липні 2018 року, проте за цей час дослідний зразок випробовували лише шляхом гідропострілів та інертними зарядами.

Після проведення всіх необхідних державних випробувань та прийняття “Богдани” на озброєння очікується розгортання її серійного виробництва.

САУ “Богдана” виконана у натівському 155-мм калібрі.

Розробником декларується дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом та до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпасу.

На “Богдані” очікується встановлення повноцінної цифрової системи керування вогнем та автомату заряджання.

Водночас колісна САУ виконана на шасі КрАЗ-63221, що, враховуючи процедуру банкрутства підприємства, ймовірно, зумовить перенесення бойової частини на інше високопрохідне шасі.

 

Поделиться публикацией