МІГ-35 В ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОКАЗАЛИ СЕБЕ КРАЩЕ, НІЖ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНІ ЛІТАКИ ПОКОЛІННЯ 4++ СУ-30СМ І СУ-35С — РОЗРОБНИКИ

Російська авіабудівна корпорація «МіГ» оприлюднила докладні характеристики новітнього багатофункціонального винищувача МіГ-35, який назвали «вершиною сімейства літаків МіГ», сказано в спеціальному прес-релізі компанії.

МіГ-35 існує у двох модифікаціях – одномісний і двомісний (Д). Завдання винищувача – знищення повітряних цілей вдень і вночі, у простих та складних метеоумовах, і ураження рухомих та нерухомих наземних (надводних) цілей. Загалом, винищувач призначений для завоювання панування у повітрі. Екіпаж літака варіюється відповідно модифікації.

Інші тактико-технічні характеристики:

– Максимальна злітна вага: 24,5 тони;

– Максимальна зовнішня навантаження: 6,5 тон;

– Максимальна тяга: до 18 000 кгс;

– Максимальна швидкість: 2100 км/год;

– Практична стеля: 16 000 м;

– Максимальне експлуатаційне перевантаження: 9G

– Максимальна дальність польоту: 3000 км.

Винищувач має дев’ять точок підвіски, на яких можна розташувати широкий спектр озброєння, серед яких керовані ракети класу «повітря-повітря» всіх типів дальності, ракети класу «повітря-поверхня», коректовані авіабомби, некеровані ракети, авіабомби та разові бомбові контейнери калібру від 100 до 500 кг. У якості зброї самооборони окрім ракет «повітря-повітря» винищувач несе вбудовану 30-мм авіагармату.

Корпус літака виконаний за технологіями зниження радіолокаційної помітності. Всі його системи отримали чотириразове резервування, сам винищувач використовує нову авіоніку та нові двигуни зі збільшеною тягою.

Нагадаємо, що в Росії за результатами випробувань Міг-35 заявили, що в експлуатації вони показали себе краще, ніж багатофункціональні літаки покоління 4++ Су-30СМ і Су-35С, які вже стоять на озброєнні. Проте основним пріоритетом для ВКС РФ є переозброєння на бойовий літак п’ятого покоління Су-57.

На даний час російські збройні сили мають у своєму складі 10 льотних прототипів Су-57, що входять у дослідну партію. Поки що є тільки один вже укладений контракт на постачання у війська таких машин, за яким у 2019-2020 роках ВКС РФ отримають два Су-57 з двигунами першого етапу,загалом планувалося придбати від 12 до 15 літаків.

16 травня президент Росії Володимир Путін заявив, що ВКС РФ отримають 76 Су-57 замість запланованих 12-15. Передбачається, що ще одну угоду на постачання 13 машин укладуть у 2020 році. Таким чином, підсумкова цифра винищувачів може скласти навіть більше, ніж заявлено Путіним.

Су-57 – перспективний російський важкий винищувач, яким планується замінити застарілий Су-27, що впритул підходить до модернізаційної стелі. Розробка Су-57 велася у рамках проекту «ПАК ФА» (перспективний авіаційний комплекс фронтової авіації), літаку було надано заводський індекс Т-50.

Поделиться публикацией