МОСКВА ВИКОРИСТОВУЄ ЛАЗІВКИ В ЕКСПОРТНОМУ КОНТРОЛІ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ ЗАХІДНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Москва використовує лазівки в експортному контролі, закуповуючи через Китай та інші країни величезну кількість західних технологій для ведення війни проти України.

Про це 22 червня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на Newsweek.

Зазначається, що понад 60% імпортованих компонентів російської зброї надходять від американських компаній.

Так, з березня по грудень минулого року Росія ввезла компонентів для військової техніки на суму 20,3 млрд доларів. Це лише на 15% менше порівняно з роком, що передував російському вторгненню в Україну.

Компанії, що базуються у США, виробили 64% товарів подвійного призначення, які Росія імпортувала в цей період.

Загалом Росія купувала технології, вироблені 155 компаніями зі штаб-квартирами у США та Європі, а також у Азії й на Близькому Сході.

З березня по грудень Москва ввезла з Китаю 72% від загальної вартості своїх критично важливих компонентів, що на 22% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Але більшість технологій подвійного призначення, які Росія імпортує з Китаю, виробляються в Америці та Європі, що підриває аргумент західних лідерів про те, що експортний контроль позбавляє РФ передових технологій, необхідних їй для продовження війни в Україні.

Українська влада виявила імпортні мікросхеми, процесори, приймачі, пристрої пам’яті, транзистори, перетворювачі струму та інші компоненти в чотирьох видах крилатих ракет російського виробництва: Х-59, Х-101, «Калібр» та «Іскандер-К».

Подібні технології іноземного виробництва були виявлені в семи типах російської бронетехніки та артилерійських установок, зокрема в ЗРК «Тор-М2» і танку Т-72. Імпортні компоненти також знайшли в різних типах безпілотників, серед яких російський «Орлан-10» та іранські «Шахеди».

За словами експертів, товари перепродаються кілька разів, часто в рамках серії угод між легальними компаніями, перш ніж опинитися в Китаї чи іншій країні, де російська підставна компанія їх закуповує і доправляє у РФ.

Товари подвійного призначення потрапляють також через Кавказ, Центральну Азію та Близький Схід. Водночас Китай на сьогодні є найбільшим транзитером мікрочіпів та інших технологій. У період з жовтня по грудень минулого року Росія імпортувала 87% своїх мікрочіпів від китайських продавців, хоча лише 40% були вироблені в Китаї.

На критично важливі компоненти, вироблені п’ятьма американськими компаніями – Analog Devices, Texas Instruments, Microchip Technology, Intel Corporation і Advanced Micro Devices, – припадає 52% технологічного імпорту, виявленого в російських системах озброєнь. Ці компанії входять до п’ятірки найбільших виробників товарів подвійного призначення в російських озброєннях.

Крім того, Росія також має доступ до товарів від великої кількості середніх і малих фірм. Зі 155 компаній, чиї критичні компоненти були виявлені в російській військовій техніці, 59 базуються у США.

Зазначається, що переважна більшість компаній непричетна до потрапляння їхньої продукції в РФ.

 

Поделиться публикацией