КУБА ВІДНОВИТЬ ПРИДБАНІ В РФ АН-158 ЗА ДОПОМОГОЮ УКРАЇНИ

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Деловой авиационный портал.

Як повідомили в держпідприємстві “Антонов”, в квітні 2018 року представники виробника та нові керівники авіаперевізника Cubana de Aviacion підписали документ, який передбачає взаємодію щодо відновлення польотів Ан-158 до кінця поточного року.

“Зокрема, фахівці “Антонова” проведуть оцінку стану літаків і складуть перелік необхідних робіт для кожного з них. Обидві сторони налаштовані на плідну співпрацю”, – розповів представник українського авіабудування.

В травні 2017 року українське держпідприємство “Антонов” продовжило термін служби кубинських Ан-158 приблизно на півроку (орієнтовно – до осені минулого року). Для відновлення роботи літаків, що простоюють через відсутність комплектуючих, виробник планував сформувати пул запчастин і спільно з іноземними партнерами налагодити їх поставку. Також “Антонов” планував укласти контракти на післягарантійне обслуговування флоту цих повітряних суден на принципах full fleet support (повна підтримка флоту) по всіх позиціях. Але про укладення нових договорів щодо продовження льотної придатності до сих пір не повідомлялося.

Російський лізингодавець “Ільюшин Фінанс Ко.” (ІФК), який організовував фінансування виробництва Ан-158 і експортне фінансування поставок цих повітряних суден кубинської авіакомпанії (передані на Кубу в фінансовий лізинг через панамську South American Aircraft Leasing), відзначає, що в гарантійний період літаки обслуговувалися бездоганно. Але після закінчення гарантійного періоду авіаперевізник не вжив дій по організації фінансування поставок запчастин і оформлення договорів з виробником і постачальниками комплектуючих для подальшої безперебійної експлуатації Ан-158.

“Таким чином, складається враження, що кубинська сторона штучно створює ситуацію для формування негативного ставлення до авіатехніки, замовчуючи той факт, що вона сама не зробила кроків для налагодження процесів підтримки льотної придатності ПС”, – підкреслив лізингодавець.

Поделиться публикацией