СБУ ВИКРИЛА ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖИТОМИРСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД» НА ЗЛОВЖИВАННЯХ З ДЕРЖАВНИМИ КОШТАМИ

Контррозвідники Служби безпеки України викрили посадових осіб державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на зловживаннях з державними коштами під час закупівлі запасних частин сумнівної якості.

За версією досудового слідства, навесні минулого року чиновники держпідприємства, яке входить до структури «Укроборонпрому», оголосили конкурсні торги на закупівлю деталей на загальну суму понад півтора мільйона гривень. Переможцем тендеру, оголошеного у межах Державного оборонного замовлення, стала комерційна структура із Київського регіону.

Про це 2 березня ц.р. повідомив Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу СБУ.

Під час перевірки документації співробітники СБ України встановили, що умови конкурсних торгів були штучно сформовані для перемоги заздалегідь визначеної бізнес-структури. Зокрема, до тендера було допущено лише двох учасників, обидва з ознаками фіктивності. Єдиний конкурент фірми-переможця пов’язаний із ним через третю комерційну структуру і має спільний персонал. Контррозвідники спецслужби задокументували, що ціни на запчастини були завищеними у 2,7-5 разів від закупівельної вартості.

За висновками профільних експертів, використання цих деталей могло призвести до передчасного виходу з ладу бронетехніки, що передається Збройним Силам України

За попередніми даними розслідування, через зловживання чиновників держпідприємства вартість закупівель невиправдано збільшилась на 750 тисяч гривень державних коштів.

Правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки у Київській області. Вилучено оригінали тендерної документації, фінансово-бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності учасників оборудки, специфікації, що стосуються закупівлі і порядку використання деталей, комп’ютерну техніку, а також майже 400 тисяч гривень у національній та іноземній валюті.

Поделиться публикацией