КОНТРАКТ НА ПРИДБАННЯ ПОЛЬСЬКОЮ СТОРОНОЮ БОЙОВИХ ЛІТАКІВ F-35 У США БУДЕ ПІДПИСАНИЙ 31 СІЧНЯ

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що контракт на придбання польською стороною бойових літаків F-35 у США буде підписаний 31 січня у Дембліні. Зазначається, що Польща планує придбати 32 винищивачі.

Про це 27 січня ц.р. повідомив портал DT,UA, посилаючись на пост у Twitter міністра оборони Польщі Маріуша Блащака.

«Я казав, що вони будуть. В п’ятницю в Дембліні о 15:00 я підпишу контракт на суму $ 4,6 млрд США на придбання 32 найсучасніших винищувачів F-35 п’ятого покоління», — твітнув Блащак.

Раніше повідомлялося, що перші винищувачі-бомбардувальники п’ятого покоління F-35 Lightning II виробництва американської авіабудівної компанії Lockheed Martin з’являться у польських військово-повітряних силах до 2024 року, а до 2026 року країна зможе сформувати повноцінну ескадрилью цих літаків, під час міжнародної військової виставки у польському місті Кельце.

На сьогоднішній день основну ударну силу ВПС Польщі становлять 48 винищувачів F-16 (США), а також спадщина епохи членства комуністичної Польщі у Варшавському договорі – 32 винищувачі МіГ-29 та 18 винищувачів Су-22М4 (боєздатні 21 та 12 відповідно). Одним із шляхів заміни радянської спадщини Варшава бачила закупівлю в США винищувачів F-35, яких Варшава хоче отримати аж 32 одиниці.

Поделиться публикацией