ЙМОВІРНО, ЩО КІПР ПЕРЕДАСТЬ УКРАЇНІ СИСТЕМИ ППО — FORBES

Кіпр уклав важливу угоду з Ізраїлем, яка дозволить йому купити систему протиповітряної оборони «Залізний купол». І завдяки цьому в США з’являться унікальна можливість переконати Нікосію передати свої старі російські установки ППО Україні.

Про це 25 серпня ц.р. повідомив портал DT,UA.

Інформуєтсья, що «Залізний купол» зміцнить обмежені можливості острівної держави з захисту свого неба. Зараз структура ППО Кіпру складається з систем 9К330 «Тор» малої дальності і 9К37 «Бук» середньої дальності дії, а також з французьких ракет малої дальності Mistral. «Залізний купол» прославився тим що Ізраїль надзвичайно успішно застосував його для знищення невеликих ракет, запущених з Сектора Гази. Також система дуже ефективна у боротьбі з безпілотниками.

Швидше за все, Кіпр вирішив купити саме ізраїльський «Залізний купол», щоб захистити себе від потенційних загроз від безпілотників Туреччини. Анкара ще в грудні 2019 року розгорнула такі бойові машини на північній частині острова. Forbes пише, що це ті самі безпілотники, які «успішно знищували російські системи ППО в Сирії, Лівії, Нагірному Карабасі і Україні». Вочевидь, йдеться про TB2 «Байрактар».

США вже закликали Кіпр передати свій значний арсенал російської зброї Україні. Нікосія висловила готовність це зробити за умови, що вона зможе отримати аналогічні системи на заміну. «Залізний купол» — система малого радіусу дії. Але кілька батарей можуть захистити весь повітряний простір Кіпру від різних загроз з неба. Таким чином, «Залізний купол» у поєднанні з радарами, оснащеними активними фазованими антенними решітками, може стати гідною заміною «Торам» і «Букам».

США можуть наголосити, щоб продаж Кіпру ізраїльської системи був заміною, а не доповненням до старих установок російського виробництва, які, в свою чергу, варто було б передати Україні. У Вашингтона більш ніж достатньо важелів впливу на Нікосію, щоб скерувати її на такий шлях.

Поделиться публикацией