З 2014 РОКУ УКРОБОРОНПРОМ НЕ УКЛАВ ЖОДНОГО КОНТРАКТУ НА ПОСТАВКУ ОЗБРОЄННЯ ЧИ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ ДО РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Сьогодні Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) опублікував дані, згідно з якими Росія нібито увійшла у трійку найбільших імпортерів українського озброєння за 2016–2020 роки.

Про це 16 березня ц.р. повідомили в прес-службі ДК «Укроборонпром».

Беручи до уваги наведене вище, Укроборонпром відповідально заявляє, що з кінця серпня 2014 року жодне підприємство Концерну не уклало жодного експортного контракту, а відтак не відвантажило жодної одиниці озброєння чи військової техніки (ОВТ) до Російської Федерації. Відповідне рішення Ради національної безпеки та оборони України від 27 серпня 2014 року про припинення експорту товарів військового призначення та подвійного використання до Росії введено в дію Указом Президента України.

Продукція підприємств Укроборонпрому складає лише частину загального обсягу експорту ОВТ Україною.

“Як постійний представник Концерну у складі Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва (МКВТС), утвореної за рішенням РНБО, стверджую, що з кінця серпня 2014 року Комісія жодного разу не погоджувала жодних контрактів на поставку ОВТ на територію Російської Федерації. Крім того, відповідне рішення РНБО є обов’язковим для виконання усіма органами виконавчої влади”, – відзначив заступник генерального директора з управління активами Укроборонпрому Мустафа Найєм.

МКВТС – це один із ключових органів державного регулювання у сфері міжнародного військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

SIPRI надає дані, аналіз і рекомендації, що грунтуються на відкритих джерелах. Проте на підставі яких саме відкритих джерел інформації були сформовані показники SIPRI окремо як щодо номенклатури експортованих товарів, так і щодо визначення обсягу їх вартості, а також стосовно методики здійснення цих розрахунків – інформація відсутня.
Поделиться публикацией