ЗСУ ОТРИМАЮТЬ АМЕРИКАНСЬКІ БАК

Збройні Сили України отримають американські безпілотні авіаційні комплекси ScanEagle. Розвідувальні дрони увійшли у новий пакет військової допомоги від США.

Про це 22 серпня ц.р. повідомив Мілітарний.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден, 19 серпня, санкціонував надання додаткової допомоги Україні, використовуючи свої президентські повноваження щодо передачі надлишкової зброї із запасів Армії США.

Повідомлено про передачу 15 ScanEagle, але не зрозуміло чи мова йде саме про комплекси чи про загальну кількість літальних апаратів.

ScanEagle — американські безпілотні літальні апарати, розроблені компанією Insitu, яка є дочірньою компанією Boeing. Його створили на базі БПЛА SeaScan, комерційного дрона, призначеного для спостереження за рибою.

Основне завдання дронів – забезпечувати розвідку з повітря та допомагати у цілевказуванні артилерії та іншому озброєнню.

Загальний час польоту безпілотника може сягати 24+ години, залежно від конфігурації системи, дальність польоту – 100 кілометрів. Дрон може розвивати швидкість до 139 км/год.

Розмір і вага БПЛА за даними виробника:

  • Максимальна злітна вага: 26,5 кг
  • Максимальна вага корисного навантаження: 5 кг
  • Довжина: 1,71 м
  • Розмах крил: 3,1 м

Дрон може оснащуватися інфрачервоною або звичайною камерами, що встановлюється в носовій частині БПЛА і можуть обертатися.

До складу комплексу ScanEagle входять пневматична пускова установка катапультного типу Sky Wedge, посадковий пристрій Sky Hook та пункт керування, які мають невеликі габарити.

Посадка здійснюється за допомогою патентованої технології SkyHook, яка полягає в тому, що літак у повітрі на льоту чіпляється за трос, що звисає з 30-метрової щогли.

 

Поделиться публикацией