ЗСУ ОТРИМАЛИ ВІД ПАКИСТАНУ БОЄПРИПАСИ 122 мм ДЛЯ САУ 2С1 “ГВОЗДИКА”

Самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика» українських сил оснащують пакистанськими снарядами.

Кадри з їхнім застосуванням в Україні оприлюднив військовий аналітик під псевдонімом War Noir.

На відео українські артилеристи заряджають гармату артилерійської установки снарядами, які мають маркування P1A1 HE.

Ці 122-мм снаряди виготовляє пакистанська збройова компанія Pakistan Ordnance Factories.

Імовірно, вони потрапляють до України не напряму від пакистанських компаній. Це озброєння, скоріше за все, купують та передають ЗСУ союзники України.

Нещодавно влада Пакистану спростувала повідомлення у ЗМІ про те, що країна постачає боєприпаси в Україну. Таку заяву зробила прессекретар міністерства закордонних справ країни Мумтаз Захра Балоч. Представник МЗС підкреслила, що Пакистан дотримується політики невтручання у військові конфлікти і не допускає несанкціонованого реекспорту своєї зброї в треті країни.

«Пакистан експортує оборонні запаси в інші держави тільки на основі твердих гарантій кінцевого використання і відсутності повторної передачі. І це стосується позиції Пакистану в українсько-російському конфлікті», – заявила вона.

Проте в Україні й раніше помічали інші боєприпаси пакистанського виробництва. Надати їх могла Велика Британія, яка у 2022 році влаштувала свій «повітряний міст» між Пакистаном й Румунією та доставляла засекречені вантажі. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у лютому з Карачі до України відправили більше 10 тисяч ракетних боєприпасів для установок «Град».

Поделиться публикацией