ЗСУ АКТИВНО ВИКОРИСТОВУЮТЬ НА ФРОНТІ НРК – НАЗЕМНІ РОБОТИЗОВАНІ КОМПЛЕКСИ

У Міністерстві оборони з початку 2024 року прийняли на озброєння та допустили до експлуатації більше десяти наземних мобільних та стаціонарних роботизованих платформ. Розробки НРК виготовлені в Україні та являють собою дистанційно керовані або навіть програмовані бойові платформи. В Міноборони поінформували, що роботизація є одним з перспективних напрямків посилення українського війська.

НРК — роботизовані платформи, — можуть використовуватися для:

перевезення зброї,

ведення вогню без наражання на небезпеку військових,

евакуації поранених із поля бою,

доставки боєприпасів та вантажів на бойові позиції,

мінування та розмінування території.

Міністерство оборони України наголосило, що низка українських розробок уже застосовується в бойових умовах. Платформи отримали оновлення після відгуків військових про їхню роботу. «Відтак роботизовані наземні платформи мають багато «сюрпризів» для ворогів», ‒ підсумували в Міноборони.

Нагадаємо, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, на платформі Brave1 зареєстровані вже понад 140 роботизованих систем, 96 із який пройшли оборонну експертизу, а ще 14 розробок кодифіковані за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на передовій, зокрема турель «ШаБля».

Також ЗСУ використовують на передовій безпілотний робот Ironclad. Він здатен штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.

А наземний робот Sirko може евакуювати поранених із поля бою, а також перевозити вантажі та проводити розвідку ворожих позицій. Він має корисне навантаження до 200 кг і зараз проходить тестування на фронті.

Команда кластеру Brave1 також виготовила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.

Поделиться публикацией