ЗЕЛЕНСЬКИЙ ГОВОРИВ З ДЕРЖСЕКРЕТАРЕМ США СИТУАЦІЮ НА СХОДІ УКРАЇНИ ТА ПИТАННЯ ДЕОКУПАЦІЇ КРИМУ

Президент Володимир Зеленський на зустрічі з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном наголосив, що між Україною та Сполученими Штатами сьогодні склалися гарні взаємини як на емоційному рівні, так і в практичній площині.

Про це 6 травня повідомив портал Арміяinform, посилаючись на Офіс Президента.

Президент України наголосив, що цей візит є важливим сигналом для Європи і для Російської Федерації, адже він відбувається в той час, коли біля кордонів України збільшилася військова присутність Росії й була висока ймовірність ескалації конфлікту на Донбасі.

«Важливо, що сьогодні завдяки підтримці США, спільній роботі з Україною та країнами Європейського Союзу відбувся тиск, і зупинена ймовірна ескалація з боку Російської Федерації», – сказав Президент України.

За його словами, відведення частини озброєння зняло напруження, проте загроза залишається. Фактично відведена незначна частина військ: станом на сьогодні це лише 3,5 тис. військових та 210 одиниць техніки й тільки з Криму. Сили, які розміщені вздовж кордонів, дають змогу російській стороні розпочати військову операцію проти України будь-якої миті.

Водночас на Донбасі спостерігається зменшення снайперського вогню, а отже – менше загиблих українських захисників.

«Дійсно, зараз трішки зменшилась кількість пострілів. Питання припинення війни для України – пріоритет, і пріоритет для кожного з нас», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент також запропонував Ентоні Блінкену обговорити можливі спільні кроки з деокупації Кримського півострова.

«Ми б хотіли, щоб ви нам у цьому допомогли. Тому що нам одним буде складно протистояти загрозі в Чорноморсько-Азовському регіоні. Хочемо, щоб США були одним із засновників та лідерів Кримської платформи та запрошуємо американську сторону до участі в її першому саміті», – наголосив глава Української держави.

Володимир Зеленський також закликав країни НАТО посилювати військову присутність у цьому регіоні, щоб була змога відповідати спільними діями союзників на морі.

Крім того, Президент висловив сподівання, що на саміті НАТО 14 червня розпочнеться обговорення перспективи отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі.

«Просимо сприяння США у започаткуванні цього процесу», – додав він.

Співрозмовники також обговорили підготовку до візиту Президента США в Україн

Поделиться публикацией