ЗБРОЯ, ЯКА МОЖЕ ЗМІНИТИ ХІД ВІЙНИ В УКРАЇНІ — THE TELEGRAPH

Артилерія, бронетехніка і ЗРК Patriot — це те, що найбільше потрібно українським військовим

Перш за все, Україні потрібні артилерійські снаряди. Протягом перших 18 місяців широкомасштабної війни Росії проти України Сполучені Штати були основним постачальником артилерійських боєприпасів для українських систем. Загалом американці передали близько двох мільйонів снарядів. Половина надійшла прямо з американських складів. Іншу половину Америка непомітно купила у Південній Кореї.

Про це пише The Telegraph.

Блокада фінансування з боку республіканців і подальше скорочення поставок боєприпасів з США до кінця 2023 року призвели до того, що щоденна кількість снарядів, яку отримують українці, скоротилася на дві третини. Армія США будує новий завод з виробництва снарядів у Техасі на додаток до існуючого заводу в Пенсильванії. Незабаром Армія зможе виробляти близько 70 тисяч снарядів на місяць — у шість разів більше, ніж у 2022 році.

У поєднанні зі снарядами з Європейського Союзу, а також окремою чеською ініціативою, термінові поставки снарядів зі Сполучених Штатів можуть дати Україні стійку артилерійську перевагу вперше за всю війну. Як тільки снаряди будуть доставлені, американці зможуть задовольнити другу за важливістю потребу України: батареї ППО Patriot і ракети для них.

ЗРК Patriot американського виробництва є найкращою системою протиповітряної оборони України. Його ракети з радіусом дії 144 км можуть надійно збивати всі, окрім найшвидших російських ракет, і знищувати російські військові літаки. «Коли українські військово-повітряні сили збили 13 російських винищувачів-бомбардувальників за 13 днів минулого місяця, очевидно, що більшу частину пострілів здійснив ракетний комплект Patriot», — пише The Telegraph.

Газета зазначає, що в ідеалі, Україна мала б розмістити ракетний комплекс Patriot у кожному з шести найбільших міст країни, а також по одній батареї на східному і південному фронтах. Подвоєння або потроєння сил Patriot може допомогти українцям повернути контроль над повітрям над лінією фронту, а також змінити тривожну тенденцію до більш масштабних і кривавих російських ракетних ударів по українських містах.

Поделиться публикацией