ЕКСПЕРТИ СПРОГНОЗУВАЛИ, КОЛИ В УКРАЇНУ НАДІЙДЕ БІЛЬШІСТЬ ОБІЦЯНОЇ ЗБРОЇ ВІД СОЮЗНИКІВ

Більша частина обіцяної військової допомоги від США, Великої Британії та Німеччини надійде в Україну через кілька місяців. Про це з посиланням на неназваних посадовців пише The New York Times.

Водночас 28 квітня Україна отримала партію протитанкових снарядів, ракет і 155-міліметрових артилерійських боєприпасів ‒ це перша частина озброєння з 61 мільярда доларів допомоги від США. Наступного дня у Польщу прибули ракети для ЗРК Patriot із Іспанії, які, за словами іспанського високопосадовця, вже «незабаром опиняться на фронті».

Аналітики вважають, що знадобляться місяці, аби Україна отримала достатньо озброєння, щоб зміцнити оборону від російського наступу. Зокрема у кращому випадку це буде літо, а в гіршому ‒ кінець року, перш ніж ЗСУ зможе стабілізувати лінію фронту за допомогою нових вливань допомоги.

У найбільшому пакеті допомоги від Великої Британії, про який оголосили 23 квітня, передбачені далекобійні ракети Storm Shadow, проте їхня доставка в Україну може зайняти кілька тижнів.

Західні урядовці зазначають, що отримання озброєння може бути швидшим, якщо його виділятимуть зі складів у Центральній і Східній Європі, де США і союзники зберігають резерви.

Деяку зброю передавати складніше і довше, зокрема певні бойові машини, катери, сучасні гармати, пускові установки ракет і системи протиповітряної оборони, оскільки через їхні розміри їх часто доводиться перевозити морем і потягами під посиленою охороною.

За словами неназваного американського посадовця, більшість крупнокаліберного озброєння і частину боєприпасів відправлять зі США і, найімовірніше, їх не встигнуть доставити до кінця літа, а то й пізніше.

Ситуація ускладнюється тим, що не все озброєння, яке вже обіцяне, буде доступне негайно. Чиновник додав, що потрібен час, аби з’ясувати, що саме можна передати Україні без шкоди для боєздатності НАТО. Зокрема мова йде про бойові машини піхоти Bradley і бронетранспортери Humvee.

Нагадаємо, за інформацією NYT, Україна отримає від Німеччини обіцяний додатковий зенітно-ракетний комплекс Patriot для відбиття російських атак не раніше кінця червня.

Поделиться публикацией