ДЛЯ ВМС ЗС УКРАЇНИ СТВОРИЛИ ТРЕНАЖЕР “БОРОТЬБА ЗА ЖИВУЧІСТЬ”

У 198 Навчальному центрі Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулося урочисте відкриття навчального тренажеру “Боротьба за живучість”, де військові моряки матимуть можливість удосконалювати свої професійні навички.

Про це повідомляє прес-служба ВМС ЗС України

Його будівництво було розпочате у 2017 році. Розробкою та будівництвом тренажеру займалось Державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (м. Миколаїв).

Полігон повністю імітує внутрішні відсіки плавзасобів Фото: ВМС ЗС України

– Перед нами новітній, унікальний комплекс, який дозволить підготувати висококваліфікований плав склад для Військово-Морських Сил ЗС України,- зазначив заступник Командуючого Військово-Морських Сил ЗС України з бойової підготовки – розказав начальник управління контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

Полігон повністю імітує внутрішні відсіки плавзасобів Фото: ВМС ЗС України

Навчальний тренажер боротьби за живучість – це єдиний в Україні тренажер, який дозволяє проводити в реалістичних умовах практичне відпрацювання дій екіпажу морського судна з використанням аварійно-рятувального майна під час боротьби з місцевими загоряннями та об’ємними пожежами, затоплення всередині корпусу у випадках аварійних пошкоджень зовнішньої обшивки корабля або внутрішніх корабельних трубопроводів, ліквідації пробоїни та виходу із затопленого відсіку корабля.

План другого поверху полігону

У першому відсіку курсанти боротимуться з пожежею, у другому — з водою, а в третьому вони тренуватимуться покидати затоплений відсік корабля. Можливості полігона будуть доволі широкі. Наприклад, у відсіку з боротьби із потраплянням забортної води військові моряки на практиці вчитимуться задраювати всі види пробоїн та пошкоджень, які можуть виникнути на кораблі, причому робитимуть це в реальних умовах. Із пробоїни подаватиметься вода під великим тиском, і курсанти повинні будуть добре попрацювати, щоб її задраїти. А під час тренувань у боротьбі з пожежою на кораблі окремі елементи відсіку будуть реально горіти.

Курсанти під час подолання пожежі на тренажері Фото: ВМС ЗС України

На полігоні одночасно може навчатися 10 військовослужбовців, тобто екіпаж(команда) або бойова частина корабля. Спостереження за діями моряків ведеться за допомогою відеокамер, що дає можливість для подальшого аналізу проведених дій.

Спеціальні костюми для боротьби із загоряннями Фото: ВМС ЗС України

У військово-морському навчальному закладі програмою підготовки курсантів за корабельними спеціальностями відведено до 30% часу на вивчення предмету “Боротьба за живучість”. Наявність тренажеру сприяє якісній фаховій та психологічній підготовці військових моряків, дає можливість на практиці відпрацьовувати отримані знання, удосконалювати вже набуті навички. Важливим є те, що під час роботи над аварійними ситуаціями курсанти використовують спеціальне обладнання, суворо дотримуються заходів безпеки. До таких занять також залучається медичний працівник.

Поделиться публикацией