ДЛЯ «БОГДАНИ» ГОТУЄТЬСЯ 155-ММ СНАРЯД ЗІ ЗБІЛЬШЕНОЮ ДАЛЬНІСТЮ

Наступним серійно виготовлятися буде 155-мм осколково-фугасний снаряд зі збільшеною дальністю. Крім того закінчуються випробування артилерійського підривача В-429. Про це повідомляє Військовий навігатор України 18 вересня ц.р., посилаючись на голову правління ДАХК «Артем» Антона Карпенко в ексклюзивному інтерв’ю defence-ua.com.
«Цей боєприпас буде проходити випробування синхронізовано з проектом «Богдана». Тобто «Богдана» вже переходить до випробувань й ми будемо поставляти необхідні зразки боєприпасів. І штатні, закуплені у НАТО, і вироблені нами, для повного циклу випробувань», – розповів Антон Карпенко.
«Він самий дешевий з усіх, які можуть виготовлятися для «Богдани» й він теж буде виготовлятися, тому що ефективність його у відношенні «ціна-якість» досить висока, й він теж потрібен», – зазначив керівник ДАХК «Артем».
Також, голова правління ДАХК «Артем» повідомив, що спільно з КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс» закінчується випробування артилерійського підривача В-429, після чого буде налагоджене його серійне виробництво.
Загалом програма освоєння боєприпасної галузі передбачає всі «наскрізні» технології – виробництво снарядів, гільз, пороху, вибухових речовин, спорядження та навіть полігонного обладнання. Усе це чітко визначено за часом та пріоритетностю, а оскільки у військових була негайна потреба саме у снарядах, то програма була вибудована так, що розпочати саме з них.
2С22 «Богдана» — перспективна українська колісна самохідна гаубиця, що має гармату калібру 155 мм. Гаубиця встановлена на шасі КрАЗ-63221. Калібр 155 мм є стандартом для польової артилерії дивізійної ланки у НАТО, відмінним від калібру 152 мм, прийнятим у СРСР.
Самохідна артилерійська установка побудована на шасі КрАЗ-63221 зі спареною броньованою кабіною для розміщення обслуги бойової машини.
Крім того вона має автоматизовану систему наведення на контролерах Siemens SIPLUS та SIMATIC HM, та систему автоматичної подачі боєприпасів на 6 снарядів. Управління заряджанням, наведенням та стрільбами може здійснюватися як із кабіни установки, так і з зовні — у задній частині САУ встановлено другий пункт управління.

 

 

Поделиться публикацией