ДК «УКРОБОРОНПРОМ» ПРОДАВАТИМЕ СПИСАНЕ МАЙНО НА PROZORRO

Державний концерн «Укроборонпром» реалізовуватиме списане майно своїх підприємств через систему електронних торгів ProZorro.Продажі.

Про це 15 січня ц.р. повідомив «Укрінформ», посилаючись на прес-службу держконцерну.

Наразі в системі оголошено 270 аукціонів на загальну суму 62,58 млн грн. Серед позицій є, наприклад, залізобетонний плавучий понтон та фюзеляж вертольоту. В основному ж підприємствами «Укроборонпрому» на аукціон виставлено автомобілі, автобуси і металобрухт.

 

«Переведення торгів списаним майном підприємств, що входять до складу Концерну, є одним із компонентів реформи закупівель в Концерні, що розпочалася зі зміною генерального директора», — прокоментували перехід на ProZorro.Продажі в «Укроборонпром».

 

За словами директора департаменту закупівель Надії Бігун, наступний крок в реформі закупівель держконцерну – виставлення орендованого майна державних підприємств на майданчику ProZorro. Це дасть змогу здавати в оренду майно державних підприємств на ринкових умовах.

 

«Ефективне розпоряджання майном – один із головних елементів успіху. Ми постійно консультуємо підприємства щодо проведення продажів та закупівель. Зокрема, створили інструкцію для підприємств як правильно проводити продажі, яка інформація повинна бути в описі лота, наприклад, важливим є наявність фото. Також ми плануємо навчання для колег та постійно будемо контролювати виконання рекомендацій», – наголосила Бігун.

В Укроборонпромі зазначили, що реформа передбачає централізацію закупівельної функції в концерні, повний перехід на ProZorro, зміну внутрішніх процедур, зокрема, зменшення суми допорогових закупівель. Із 2020 року в «Укроборонпромі» та на підприємствах концерну зменшено суму допорогової закупівлі до 50 тисяч гривень. Це означає, що будь-які послуги або майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень, купуватиметься прозоро через публічний майданчик.

 

Поделиться публикацией