ДЕСАНТІС НАЗВАВ ПУТІНА ЗЛОЧИНЦЕМ

Потенційний суперник Трампа зрозумів, що має відрізнятись від токсичного експрезидента.

Губернатор штату Флорида Рон ДеСантіс різко змінив риторику щодо війни в Україні і назвав російського президента Владіміра Путіна військовим злочинцем, якого слід притягнути до відповідальності, пише CNN.

«Я думаю, що він військовий злочинець. США не визнають Міжнародний кримінальний суд… але я вважаю, що він повинен нести відповідальність», — заявив він.

Раніше ДеСантіс називав війну «територіальною суперечкою» і заявляв, що підтримка Сполученими Штатами України не є «життєво важливим» національним інтересом. Ці заяви викликали критику більшості Республіканської партії, представником якої він є. «Очевидно, що Росія вторглася торік — це було неправильним. Вони вдерлися в Крим і захопили його в 2014 році — це також було неправильним», — сказав ДеСантіс.

«Якби я міг зробити це просто клацнувши пальцями — я б повернув 100% цих територій Україні», —додав він. Водночас, він зауважив, що вважає збільшення надання зброї Києву ескалацією, а можливість участі американських сухопутних військ у війні — помилкою.

«Саме це я завжди мав на увазі. Проте Росія помилилася, коли вторглася. Вони помилились, коли забрали Крим», — повторив він. Зрештою, ДеСантіс висловив упевненість у тому, що Україна переможе у війні. «Я не думаю, що це закінчиться перемогою Путіна. Я не думаю, що український уряд буде повалений ним, і я думаю, що це добре», — сказав ДеСантіс.

ДеСантіс формально ще не оголосив про намір балотуватися в президенти США у 2024 році. Однак губернатор Флориди нещодавно відвідав кілька штатів, які будуть грати ключову роль в процесі висунення його кандидатури. ДеСантіса вважають головним суперником колишнього президента США Дональда Трампа, який вже давно симпатизує Владіміру Путіну і виступає проти підходу адміністрації Байдена до підтримки України. Трамп вважає, що Україна та Росія мусять розпочати переговори і не проти дозволити Москві окупувати частину України в обмін на врегулювання. Після заяв Рона ДеСантіса у міністерстві закордонних справ України запросили його до України, щоб він міг оцінити ситуацію на власні очі.

Колишній віцепрезидент США та можливий кандидат у президенти від республіканців Майк Пенс заявив, що США не можуть припиняти підтримку України, інакше самі будуть втягнуті у війну, якщо вона торкнеться НАТО.

Поделиться публикацией