ДАНІЯ ПЕРШОЮ У СВІТІ ЗАКУПИЛА ДЛЯ ЗСУ ОЗБРОЄННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА. ЙДЕТЬСЯ ПРО 18 САУ «БОГДАНА»

Міністерство оборони Данії повідомило, що країна замовила для України дивізіон САУ «Богдана» — 18 самохідних артилерійських установок. Там очікують, що вже найближчими місяцями захисники отримають це озброєння. Таким чином країна першою у світі почала купувати зброю для ЗСУ у виробників з України.

«Коли я був в Україні цієї весни і відвідав низку підприємств оборонної промисловості в Києві, я переконався в можливостях підтримки України через закупівлі безпосередньо через українську оборонну промисловість, — наголосив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен. — Ми гарантуємо, що обладнання, яке українці потребують на фронті, може бути вироблене і доставлене близько до них».

Це, за словами міністра, має логістичні переваги й сприяє розбудові воєнної промисловості України. До того ж для таких САУ підходять артилерійські снаряди українського виробництва.

САУ «Богдана» — це українська колісна гаубиця, обладнана гарматою калібру НАТО, тобто 155 мм. Випробування установки завершилися у квітні 2022-го, а у червні вона вже пройшла бойове хрещення у боях за острів Зміїний, знищивши ЗРК «Панцир» та ліквідувавши ворожу станцію РЕБ. Станом на кінець 2023-го було виготовлено близько 30 таких САУ. Але у квітні 2024-го президент Володимир Зеленський розповів про плани щодо збільшення обсягів виробництва цих установок.

Поделиться публикацией