ГЛАВА ПЕНТАГОНУ НЕ ПРОТИ ПОСТАВОК УКРАЇНІ F16, АЛЕ НЕ ЗАРАЗ: ЯКІ АРГУМЕНТИ

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що на цьому етапі війни Україна найбільше потребує ППО, бронетехніки та зброї великої дальності. А про західні винищувачі мова піде згодом. Про це повідомляє «Голос Америки».

«Зараз головна потреба українців – це протиповітряна оборона. Це критична необхідність на полі бою. Їм також потрібна зброя великої дальності та бронетехніка. І ми надаємо їм значний пакет таких можливостей. Ми також навчаємо їх та гарантуємо забезпечення наданого озброєння», – заявив Остін під час слухань в сенатському Комітеті з питань збройних сил.

Відповідаючи на запитання сенатора-демократа Річарда Блументаля про надання Україні сучасних винищувачів, Остін зауважив, що на цьому етапі війни не вони – головна потреба. «Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни. Чи можуть українці отримати винищувачі у майбутньому? Ми всі віримо, що так. Потенційно це можуть бути або F16, або інші літаки четвертого покоління. Тож ми продовжимо працювати з нашими партнерами, щоб переконатися, що Україна має саме те, що їй потрібно», – заявив міністр оборони США.

Поделиться публикацией