В ЄС ЗБИРАЮТЬСЯ СТВОРИТИ ВЛАСНИЙ ОБОРОННИЙ ФОНД

У Європарламенті розробляють проект оборонного фонду, завданням якого буде підтримувати дослідження та виробництво зброї на території країн ЄС.

Про це повідомляє Defense Express 12 листопада з посиланням на «Польське радіо».

У розпорядженні такого фонду мало б бути 13 мільярдів євро. 4 мільярди – на співфінансування досліджень протягом 2021–27 років, і 9 мільярдів – на розвиток європейського оборонного виробництва.

На нещодавній конференції у Варшаві доповідач Європейського парламенту в цій справі Здзіслав Краснодембський заявив, що мова йде, в першу чергу, про підтримку інтеграції оборонної промисловості в Євроспільноті.

«Мета цієї програми – по-перше, деяке зменшення залежності країн Європейського Союзу від імпорту технології озброєння. А по-друге – збільшення співпраці між державами. Тому умовою, щоб отримати фінансування, буде співпраця принаймні трьох суб’єктів із щонайменше трьох держав-членів», — повідомив Здзіслав Краснодембський.

Крім того, він додав, що передбачено винятки в правилах, які дозволять на фінансування співпраці євросоюзних і британських підприємств після відокремлення Великої Британії від ЄС. Розглядаються також можливості сприяння важливим для безпеки Євроспільноти американським інвестиціям.

Очікується, що Європарламент висловить свою позицію на тему проекту створення Європейського оборонного фонду протягом кількох місяців.

 

Поделиться публикацией