В УКРАЇНІ СТВОРЮЮТЬ ЄДИНУ КООРДИНАЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ ОБОРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ

В Україні створюють кластер BRAVE1, який виступатиме єдиною координаційною платформою для розвитку галузі оборонних технологій.

Про це 25 квітня ц.р. повідомив Національний промисловий портал.

26 квітня у Києві мають представити оборонний кластер BRAVE1, який має стати єдиною платформою для співпраці оборонних компаній, держави та військових, а також інвесторів, волонтерських фондів, медіа й усіх, хто допомагає наближати перемогу через технології.

BRAVE1 спільно створюють Міністерство цифрової трансформації, Міністерство оборони, Генштаб Збройних сил України, Міністерство економіки, Міністерство стратегічних галузей. Функціонуватиме проєкт на базі Фонду розвитку інновацій, що входить в управління Мінцифри.

 Деталі проєкту:

BRAVE1 створюють для забезпечення технологічної переваги над супротивником. Урядовці стверджують, що кластер передаватиме на фронт передові українські рішення, комплексно підтримуватиме вітчизняних розробників у галузі інноваційних оборонних технологій та розвиватиме сферу для перетворення України на світового лідера оборонних технологій.

“Це буде єдина платформа, де будь-який українець, в якого буде пов‘язана із військовою технологією ідея, може отримати валідацію цієї ідеї, тобто підтвердження, чи має вона право на життя“, — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами міністра, автор ідеї зможе отримати ресурси, щоб втілити її в життя.

“Це починаючи від грандів, безповоротних, закінчуючи експертною оцінкою та консультацією із Міноборони, ЗСУ, від бізнесу. Тобто інкубація цієї ідеї. Потім можна буде отримати інвестора, або держконтракти, для того, щоб провадити вже масштабно цю ідею в життя“, — сказав Федоров.

Він зазначив, що це буде єдиною платформою, де народжуватимуться інноваційні військові технології, які “будуть допомагати нам на полі бою захищати нашу країну“.

“Це і дрони, це і радіоелектронна боротьба, це і кібербезпека, це різні автономні безпілотні платформи. Все, що здатне захищати, обороняти нашу країну“, — сказав міністр.

Заявляється, що окрім презентації платформи та її можливостей, завтра покажуть і декілька нових військових розробок від українських компаній, які працюють в цій галузі та мають унікальні рішення для оборони країни.

Поделиться публикацией