В УКРАЇНІ РОЗПОЧАЛИСЯ ВИПРОБОВУВАННЯ ПОВІТРЯНОГО ГВИНТА AI-P500V5.

Державне підприємство «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка» (входить до складу ДК «Укроборонпром») почало випробовування розробленого в Україні повітряного гвинта AI-P500V5.

Про це повідомив журналіст Олександр Мамай у Фейсбук. Він оприлюднив в мережі світлину з рекламним проспектом цього виробу та відповідною інформацією.

Судячи з інформації на фото, п’ятилопатевий повітряний гвинт, розроблений українськими фахівцями, «створений для використання із двигуном AI-450T у складі БПЛА різного призначення».

Наразі двома турбовальними двигунами цього типу наразі оснащуються перші прототипи ударних турецьких безпілотників Bayraktar Akıncı.

Крім цього, його версія AI-450T2 розглядається як один з двигунів для оснащення українського перспективного ударно-розвідувального апарату «Сокіл-300«, над створенням дослідного зразка якого наразі працюють в ДККБ «Луч».

Безпілотник в такій конфігурації буде мати тривалість польоту до 5 годин та максимальну дальність до 1300 км при крейсерської швидкості 275 км/год (максимальна – 466 км/год).

Варто також додати, що за інформацією журналіста, на «Івченко-Прогрес» також працюють і над створенням інших типів повітряних гвинтів, зокрема для транспортних літаків «Антонов». Раніше подібна продукція випускалась лише російськими підприємствами й в Україні не виготовлялась.

 

Поделиться публикацией