В УКРАЇНІ ПІДПИСАНО ВЕЛИКИЙ КОНТРАКТ НА ЗБІЛЬШЕННЯ РЕСУРСУ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

АТ «Мотор Січ» (входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України») підписало з ДП «Антонов» (входить до складу ДК «Укроборонпром») великий контракт на збільшення ресурсу авіаційних турбореактивних двоконтурних трьохвальних двигунів сімейства Д-18Т.

Про це 28 серпня ц.р. повідомив Defense Express.

Повідомляється, що згідно з даними, оприлюдненими на майданчику ProZorro (договір укладено 25 серпня ц.р.), вартість послуг приватної компанії оцінюється у 920 млн гривень.

За цю суму «Мотор Січ» проведе «збільшення ресурсів (поетапне збільшення по технічному стану (ЕТС) в межах призначеного, експлуатаційного ресурсу, календарного терміну служби та календарного терміну служби зберігання та експлуатації) авіаційним двигунам Д-18Т, Д-18Т серії 1, Д-18Т серії 3». Ці ТРДД експлуатуються в складі літаків Ан-124-100 «Руслан» та Ан-225 «Мрія», призначених для експлуатації в цивільній авіації.

Ймовірно, ДП «Антонов», авіакомпанія якого наразі «завалена» замовленнями на перевезення негабаритних та великих вантажів, таким чином планує збільшити ресурс авіаційних двигунів для своїх вантажних літаків надвеликого класу задля максимально зваженої їх експлуатації.

В договорі вказується, що станом на 2021 рік вартість одного часу збільшення експлуатаційного ресурсу двигуна Д-18Т становить $264. Тобто за 920 млн гривень (за поточним курсом приблизно $34,167 млн) можна отримати умовні 129 420 годин (приблизно 15 років).

«Авіалінії Антонов» мають у складі свого авіапарку сім транспортних літаків Ан-124-100 «Руслан» та один Ан-225 «Мрія». Відповідно ці машини укомплектовані 34 одиницями ТРДД Д-18Т (без умови, що є аналогічні запасні двигуни на складі).

 

Поделиться публикацией