В УКРАЇНІ ДИСЛОКУЮТЬСЯ 106 РОСІЙСЬКИХ БТГ, В ОСНОВНОМУ МІЖ ЗАПОРІЖЖЯМ ТА ХЕРСОНОМ – ПЕНТАГОН

Наразі загарбники розташували на території України 106 оперативних батальйонно-тактичних груп. Ці війська згруповані за географічним критерієм, у них є східний, центральний, західний та південний напрями. Найбільше з угруповань – південне, до нього закріплено понад 50 БТГ, йдеться на офіційній сторінці Пентагону.

Вони концентруються між Херсоном з західного боку і Маріуполем зі східного.  Також від Запоріжжя з півночі, де вони зайняли атомну електростанцію, і аж до Великої Новосілки (Донеччина).

“Тож якщо ви намалюєте умовний овал – між Великою Новосілкою, Запоріжжям, Херсоном, аж на північ Криму, узбережжям Азовського моря, ви маєте в основному цю південну [батальйонно-тактичну] групу. Саме тут у них найбільше війська. Тому вона географічно розкидана”, – зазначив неназваний посадовець Пентагону.

На запитання про те, наскільки добре оснащені ці війська, він відповів, що наразі немає точних бойових показників і показників готовності щодо кожної БТГ. Яка комплектація, готовність до бойових дій, і які втрати – цими даними наразі не володіють. Однак можна констатувати, що говорити про різке збільшення присутності російських війсь на півдні не приходиться.

“Вони справді не так багато додали [особового складу]. Коли ми говорили в п’ятницю (13.05) про приблизно 105 БТГ, то за вхідні додалась ще одна така батальйонно-тактична група. Тож різкого зростання немає”.

Росіяни збільшували кількість своїх військ напередодні, після відступу з Києва. Відбулось деяке переоснащення, поповнення запасів та повернення військ.

“Ми знаємо, що вони продовжують зазнавати втрат. Вони продовжують щодня втрачати техніку та системи в боях. Зараз на Донбасі динамічна боротьба. Щодня [лінія фронту рухається, відходить] туди й назад, і не можна сказати, що росіяни не досягли певного прогресу. Вони досягли. Знову ж таки, це було нерівномірно, повільно, поступово, коротко і мало, але вони продовжували трохи прогресувати”, – розповів він

В березні українські військові вивели з ладу третину БТГ армії РФ. Тоді на більшості оперативних напрямків окупант виснажив свої атакуючі угруповання і перейшов до оборони.

Поделиться публикацией