В США ЗАПУСТИЛИ МІЖКОНТИНЕНТАЛЬНУ БАЛІСТИЧНУ РАКЕТУ MINUTEMAN III

Командування глобальних ударів Повітряних сил США (AFGSC) запустили міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III з бази Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії.

Про це 16 серпня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на  прес-реліз американського відомства.

«Цей випробувальний запуск є частиною звичайних періодичних заходів, спрямованих на демонстрацію того, що засоби ядерного стримування Сполучених Штатів є безпечними, надійними та ефективними для стримування загроз XXI століття та заспокоєння наших союзників. Такі випробування відбувалися раніше більше 300 разів, і нинішнє випробування не пов’язане з поточними світовими подіями», — заявили в AFGSC.

Зазначається, що запуск був здійснений о 10.49 за київським часом у вівторок, 16 серпня, аби продемонструвати готовність ядерних сил США та забезпечити впевненість у смертоносності та ефективності ядерного стримування країни.

Ракета пролетіла близько 6 760 км до полігону на атолі Кваджалейн в Маршаллових островах у Тихому океані.

На борту самої ракети не було боєголовок.

Як повідомляв Укрінформ, на початку серпня Сполучені Штати відклали запланований тестовий запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, щоб уникнути ескалації напруженості з Пекіном, який розгорнув масштабні військові маневри в Тайванській протоці.

Випробування Minuteman III, відоме як Glory Trip, зазвичай проводиться кілька разів на рік для оцінки надійності міжконтинентальної балістичної ракети.

Поделиться публикацией