В РФ ЗАСТОСУВАЛИ УКРАЇНСЬКУ МЕРЕЖУ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ДЛЯ КООРДИНАЦІЇ АТАК ДРОНАМИ ТА ОБХОДУ УКРАЇНСЬКОЇ ППО

Росіяни застосували українську мережу мобільного зв’язку для координації атак дронами та обходу української протиповітряної оборони. Фото були оприлюднені в соціальних мережах.

Про це 30 листопада ц.р. повідомив Мілітарний.

Окупанти застосували саморобний модуль на основі роутеру під’єднаного до української мережі мобільного зв’язку для відображення місцезнаходження модифікованих безпілотників.

У такий спосіб російські військові намагаються виявити слабкі місця української протиповітряної оборони. Для цього вони відслідковують місця передчасної “зупинки” дронів та відправляють наступну хвилю безпілотників іншим маршрутом в спробах знайти безпечний “коридор”.

Додаткова надбудова, що забезпечує новий функціонал, є саморобною. Про це говорить кріплення усіх елементів на скотч поверх фюзеляжу.

Прикріплений модуль складається з надрукованого на 3D-принтері пластикового контейнеру в середину якого вкладений 3G-модем Alcatel з SIM-картою українського оператора. До нього під’єднані дві антени для передачі сигналу.

Модуль ніяк не під’єднаний до бортової енергомережі та живиться від прикріпленої поряд побутової зарядної батареї.

Вся електроніка у контейнері заповнена вибухівкою. Крім того, від модулю йде провід у носову частину фюзеляжу, імовірно, до бойової частини. Все це схоже на засіб самоліквідації у випадку падіння дрону для того щоб уникнути аналізу уламків українськими інженерами. Однак, вибухівка не була ініційована.

Схоже, за задумом творців цієї конструкції, під час польоту закріплений на крилі модуль має передавати своє місцезнаходження росіянам через мережу мобільного зв’язку. У випадку зупинки “мітка” дрону на мапі зупинялась, що сигналізувало про збиття.

Таке рішення мало вирішити один з головних недоліків іранських дронів Shahed-136 – повністю автономну систему наведення, яка не передає жодної інформації своєму оператору після запуску.

Поделиться публикацией