В РОСІЇ КОНСТАТУЮТЬ АВРАЛ ЗБРОЙНОГО ЕКСПОРТУ

В Росії неофіційно констатують аврал збройного експорту.

Про це інформагентству «Оборонно-промисловий кур’єр» на умовах анонімності повідомив представник Федеральної служби з ВТС РФ.

Зокрема, за його інформацією, реальні обсяги збройного експорту РФ в 2016 р. становили не 15 млрд. дол., як офіційно повідомляла Федеральна служби з ВТС РФ, а лише трохи більше 13,5 млрд. дол.

Однак, визнав фахівець, результати збройного експорту за 2017 рік приголомшили відповідальних за цей напрям осіб – обсяги експорту ледве перевищили 8 млрд. дол. Крім того, він наголосив, що тенденція зниження збройного експорту продовжується – попередній аналіз портфелю замовлень свідчить, що в разі, якщо не відбудеться яких-небудь неочікуваних нині проривних подій, обсяги збройного експорту за 2018 рік не перевищать 7 млрд. дол.

Представник Федеральної служби з ВТС РФ пов’язує такий стан речей із технологічним виснаженням Росії, оскільки нині ключовим аспектом експорту є передача технологій виробництва, а також розміщення частини виробництва озброєнь та військової техніки на території країни-покупця.

 

Згідно з офіційною інформацією представник Федеральної служби з ВТС РФ, протягом останніх 11 років експортні поставки російських озброєнь збільшилися відразу в 3 рази (приблизно з 5 до 15,3 мільярда доларів). Тверді контракти на поставку озброєнь у Росії є з 60 країнами, а основною продукцією останніми роками стали засоби ППО, авіаційні комплекси (бойові літаки та гелікоптери) та комплектуючі до них, військово-морська техніка.

Поделиться публикацией