В РАМКАХ НАВЧАНЬ США ПЕРЕКИНУТЬ У ЄВРОПУ 200 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

За кілька тижнів відбудуться навчання «Захисник Європи 2020». В рамках навчань США перекинуть у Європу 200 тисяч військовослужбовців, що є найбільшим розгортанням американських військ в Європі з часів завершення «холодної війни».

Про це 21 січня ц.р. повідомила газета «День», посилаючись на заяву генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга під час слухань у Комітеті із закордонних справ Європарламенту, які відбулися в Брюсселі,.

«За кілька тижнів ми матимемо великі навчання «Захисник Європи 2020″, і під час цих навчань США залучать 200 тисяч військ, що прибудуть прямо зі США до Європи. Це найбільше розгортання збройних сил США з часів завершення холодної війни. Вам може це подобатися або ні, але невірно казати, що США залишають Європу», — наголосив Столтенберг.

Він зауважив, що тісніша співпраця між ЄС і НАТО означає також тіснішу співпрацю між Європою та Північною Америкою й посилення трансатлантичних зв’язків, незважаючи на всі існуючі розбіжності.

«З обох сторін Атлантики є люди, які ставлять під питання міцність трансатлантичного зв’язку. Я вірю в такий зв’язок, з огляду на співпрацю між ЄС і НАТО, але також виходячи з природи самого НАТО, який є трансатлантичною інституцією. Я вірю у цей зв’язок, незважаючи на відмінності та незгоду, які ми всі бачимо сьогодні між Північною Америкою і Європою, включаючи кліматичні зміни, торгівлю, «ядерну угоду» Ірану та багато інших питань», — підкреслив керівник Альянсу.

Він наголосив, що Північна Америка і Європа роблять зараз разом більше, ніж вони робили протягом багатьох попередніх років.

«Ми маємо спільні фундаментальні цінності, коли йдеться про мир і безпеку. Тож ми маємо посилювати, а не послаблювати трансатлантичні зв’язки», — додав Столтенберг.

Поделиться публикацией