В ЗСУ ЗМЕНШАТЬ КІЛЬКІСТЬ СТРОКОВИКІВ

Про це сьогодні, 31 березня, під час онлайн-брифінгу заявив начальник управління організації комплектування рядовим та сержантським складом Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валерій Дендебера, повідомляє Арміяinform.

Зокрема, з 1 квітня відповідно до Указу Президента України в нашій державі розпочинається призов на військову строкову службу.

Так, у період з квітня по червень цього року буде призвано на строкову військову службу 14 246 осіб, а саме:

  • до Збройних Сил України —6500 осіб,
  • Державної спеціальної служби транспорту —600 осіб,
  • Національної гвардії —4646 осіб,
  • Державної прикордонної служби —2500 осіб.

— Якщо порівняти, то торік на строкову військову службу до Збройних Сил України призвано у травні-липні 9 тисяч осіб та в жовтні-грудні — 7,5 тисяч осіб. Показники цьогорічного призову до Збройних Сил зменшено до 6,5 тисяч осіб у зв’язку зі збільшенням чисельності військовослужбовців військової служби за контрактом та з метою недопущення перевищення граничних показників чисельності Збройних Сил. Відтак, до лав Збройних Сил України призивають дедалі меншу кількість строковиків, у той же час деякі інші військові формування навпаки наростили їхню чисельність, — зазначив полковник Валерій Дендебера.

В умовах пандемії COVID-19 призов відбуватиметься з дотриманням вимог та обмежень встановлених відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Незалежно від рівня епідемічної небезпеки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повинні забезпечити дотримання низки заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції.

— Відповідно до Дорожньої карти проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021–2022 роках призовники не включені до пріоритетних груп для вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19, яким проводять щеплення на перших етапах вакцинації. Проте, під час перебування у Збройних Силах України вони матимуть нагоду отримати щеплення проти COVID-19, адже військовослужбовці належать до пріоритетних груп населення, яким рекомендовано провести щеплення на третьому етапі вакцинації, — уточнив полковник Валерій Дендебера.

Також для молодого поповнення після їх прибуття до військової частини будуть проведені обсерваційні заходи тривалістю 14 діб.

Варто зазначити, що військовослужбовці строкової служби, навіть за власним бажанням, у район проведення операції Об’єднаних сил не направляються.

2

Поделиться публикацией