ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА: ПРИЧИНА ПОЖЕЖІ ТА ВИБУХІВ БОЄПРИПАСІВ В ІЧНІ — ДИВЕРСІЯ

Причиною пожежі та вибухів боєприпасів на території 6 арсеналу Міністерства оборони України в Ічнянському районі Чернігівської області стала диверсія з проникнення невідомих на технічну частину складу, повідомив на брифінгу в середу, 7 листопада, прокурор Військової прокуратури Центрального регіону України Григорій Рябенко.

«Зараз вже можна сказати про те, що причиною вибухів є диверсійна діяльність з фізичним проникненням на технічну територію 6-го арсеналу осіб, які підлягають встановленню під час досудового розслідування», — цитує Рябенка УНН.

За словами прокурора, наразі фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують проведити комплексну експертизу.

«Там поставлені питання, що стосуються і військової, і технічної, і балістичної складових. Це дуже важлива експертиза. За результатами цієї експертизи прийматиметься процесуальне рішення», — підкреслив він.

Нагадаємо, за період незалежності в Україні зафіксовано 13 великих пожеж на військових складах, а від початку російської агресії в 2014 році — шість. Унаслідок НС Україна втратила близько п’яти мільярдів доларів, істотно скоротився запас дефіцитних артилерійських снарядів, виробництво яких було налагоджено нещодавно.

9 жовтня надійшла інформація про пожежі та вибухи на території 6 арсеналу МОУ поблизу смт Дружба (Ічнянський район, Чернігівська область). Територія арсеналу — 682,6 га, з них технічна – 402 га. На ньому зберігалося  майже 70 тонн боєприпасів, вогонь охопив п’ять складів – 10% від техтериторії арсеналу. Загиблих і поранених немає, пожежу згашено, триває ліквідація її наслідків.

Після останнього інциденту за наказом начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка була посилена охорона й оборона складів і арсеналів зберігання боєприпасів на всій території країни.

Поделиться публикацией