ВРУ ДОЗВОЛИЛА ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ОБОРОНІ ВИКОНУВАТИ ЗАВДАННЯ В РАЙОНАХ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ

Верховна Рада дозволила територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення бойових дій.

Про це повідомляє Інформаційне управління парламенту.

За законодавчий акт «Про внесення змін до Закону України “Про основи національного спротиву” щодо надання можливості територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій» (№6521) проголосували 338 народних депутатів.

Законом, зокрема передбачено надання права територіальній обороні брати участь у наданні населенню правових послуг у порядку, передбаченому Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Встановлено, що порядок утворення, комплектування, функціонування, підстави та порядок розформування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Положенням про добровольчі формування територіальних громад, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

Крім того, Закон передбачає, що у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану всі добровольчі формування територіальних громад переходять в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Також за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України добровольчі формування територіальних громад повністю або частково можуть залучатися до виконання завдань територіальної оборони поза межами визначеної зони територіальної оборони, а також направлятися до районів ведення воєнних (бойових) дій.

Поделиться публикацией