ВНАСЛІДОК ВІЙНИ УКРАЇНА ВТРАТИТЬ ТРЕТИНУ СВОГО ВВП — ПРОГНОЗ МВФ

Згідно з оцінкою Міжнародного валютного фонду, внаслідок війни Україна втратить до 35% ВВП, розповів в інтерв’ю НВ заступник директора від України в МВФ Владислав Рашкован.

“Виходячи із схожих військових конфліктів, МВФ має методологію розрахунку попередніх втрат, за нею Україна втратить до 35% ВВП, але це виходячи з сьогоднішньої ситуації та динаміки останніх кількох днів, коли у нас не найвища інтенсивність обстрілів і є переговорний процес, який чисто теоретично може призвести до якогось результату”, — зазначив Рашкован.

Він додав, що для точніших прогнозів потрібно стабілізуватись, та  зрозуміти, коли настане точка закінчення війни, “Для української економіки цієї нитки нині поки що немає, її немає і для російської економіки в її нинішньому стрімкому падінні – це теж важливо розуміти”, — додав експерт. Він зауважив, що певної стабілізації також додає заява української влади щодо продовження обслуговування зовнішнього боргу країни.

“Я вважаю це рішення абсолютно правильним. Усі міжнародні інвестори вже оцінили позитивно, що Україна платить за своїми боргами, я впевнений, що це нам окупиться сторицею після кризи та закінчення війни. Загалом ситуація з українською економікою на сьогодні далека від трагічної”, — зазначив Рашкован.

У 2021 році ВВП України зріс на 3,4% після спаду на 3,8% у 2020 році, а його номінальний обсяг становив майже $200 млрд. Водночас інфляція минулого року збільшилася до 10% порівняно з 5% роком раніше.

Попри санкції кожен день війни для України коштує набагато більше, аніж для Росії, тому ключове завдання уряду зараз — це створення ефективної функції перерозподілу центральних бюджетних коштів в економіку.

Поделиться публикацией