ВМС ЗАВЕРШИЛИ БАЛІСТИЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ ОДНОГО З УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ КОРАБЛІВ

Військово-морські сили України завершили балістичну експертизу одного з повернутих Росією в листопаді 2019 українських військових кораблів малого броньованого артилерійського катера «Бердянськ».

Про це 2 лютого ц.р. повідомив портла DT,UA посилаючись на заяву командувача ВМС України Ігоря Воронченка.

За його словами, це той катер, який обстріляли російські військові під час захоплення українських кораблів у Керченській протоці в 2018 році.

Воронченко додав, що з «Бердянська» зняли фрагменти броні, залишки від осколків снарядів, які є доказами «агресивних та протиправних дій Росії».

«Інший МБАК («Нікополь») і буксир «Яни Капу» зможемо відремонтувати власними силами. Незабаром кораблі будуть на судноремонтному заводі», — підсумував він.

Раніше повідомлялося про те, що на повернутих кораблях виявили відсутність безлічі деталей і сантехніки. Судна майже рік простояли в порту окупованій Керчі, а перед виведенням на них проводилися ремонтні роботи. Намагаючись приховати докази минулорічної агресії, росіяни, зокрема, заклали пробоїну на борту катера «Бердянськ».

Колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос опублікував попередні результати обстеження повернутих Росією кораблів Військово-морських сил України. Зокрема, перелік знищеного, пошкодженого та викраденого майна.

 

 

Поделиться публикацией