ВМСУ ПЛАНУЮТЬ ОТРИМАТИ РОЗВІДУВАЛЬНИЙ КОРАБЕЛЬ ТА РАКЕТНИЙ КОМПЛЕКС У 2019 РОЦІ

Міністр оборони України Степан Полторак під час робочої поїздки до Одещини поінформував про підвищення бойових можливостей Військово-морських сил у 2019 році та про зростання майже вдвічі зарплат військовослужбовців ВМС.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На наступний рік ми плануємо продовжити підвищення бойових можливостей Військово-морських сил за рахунок того, щоб завершити будівництво і поставку двох малих броньованих артилерійських катерів, та одного десантно-штурмового типу “Кентавр”. Ми маємо завершити модернізацію фрегата “Сагайдачний”, будівництво та введення до складу ВМС розвідувального корабля. Особливу увагу звертаю, що фінансовий ресурс для відновлення та модернізації ВМС України на наступний рік буде вимірюватись вже не в сотнях мільйонів гривень, а в мільярдах”, – наголосив Полторак.

Міністр також зазначив, що наразі розглядається можливість закупки у іноземних партнерів окремих видів і типів потужних катерів для виконання окремих завдань на морі. “Завдання ВМС на наступний рік – ввести якнайшвидше до бойового складу два катери типу “Island”, які мають прибути в Україну, завершити будівництво ракети “Нептун” та створити ракетний комплекс, який у перспективі має перейти на озброєння ВМС України”, – зазначив очільник оборонного відомства.

У наступному році Збройні сили України будуть значно підсилені засобами військово-повітряної оборони, авіацією, артилерійськими системами. В міністерстві обіцяють спланувати закупку засобів для створення інфраструктури спостереження за надводною обстановкою в Чорному та Азовському морях.

Крім того, Полторак пообіцяв з 1 січня 2019 року майже вдвічі збільшити грошове забезпечення військовослужбовців. “Я хотів би навести окремі цифри різниці грошового утримання, яке отримували зараз, і яке буде наступного року. Так, командир бази сьогодні отримує 18 тисяч, а з 1 січня 2019 отримуватиме 27 тисяч 107 гривень. Командир корабля другого рангу отримує сьогодні 14 тисяч, а буде отримувати трохи більше, ніж 21 тисяча гривень”, – поінформував міністр.

Командир корабля третього рангу отримуватиме 19 тис. 150 грн (13 тисяч у 2018 р.), командир катера – 14 тис грн (9 тисяч 900 гривень у 2018 р), матрос першого року – 10 тисяч 800 гривень (7 тисяч 300 гривень у 2018 р.).

Відповідну інструкцію Полторак пообіцяв затвердити після повернення до Києва.

ukrinform

Поделиться публикацией