У 2021 РОЦІ ВМСУ МОЖУТЬ ОПИНИТИСЯ БЕЗ ДИВІЗІОНУ РАКЕТНИХ КОПМЛЕКСІВ РК-360 МЦ «НЕПТУН» — ЕКСПЕРТ

Про це написав у статті на lb.ua директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак

«Ситуація із замовленням для ЗСУ ракетних комплексів РК-360 МЦ «Нептун» є показовою. На цей час контракту немає, хоча ми чули бажання замовити один дивізіон «Нептунів», а сам ракетний комплекс прийнятий на озброєння», – процитував автор статті гендиректора ДК «Укроборонпром» Ігоря Фоменка.

«Та виявляється, що це ще не все. У самому ДержККБ «Луч» запевняють: військове відомство готове авансувати лише 10% ресурсу, потрібного на створення дивізіону ракетних комплексів РК-360 МЦ «Нептун». Замість 50%, які конче потрібні для організації кооперації виробників усіх вузлів і комплектуючих до ракетних комплексів. Без цього наступного року ВМСУ не отримають дивізіон ракетних комплексів, а стримувати російський наступ з моря доведеться хіба що вишколеним Силам спецоперацій і морській піхоті…» — написав Бадрак.

На думку керівника ЦДАКР, цей випадок є показовим, оскільки йдеться про перерозподіл коштів держоборонзамовлення. «І підводить до необхідності формування кількох «захищених» державних програм. Тобто таких, які мають безпосереднє відношення до стратегічного посилення оборонного потенціалу країни та фінансуються безперервно, незалежно від термінів та змісту формування та прийняття ДОЗ» — переконаний експерт.

Поделиться публикацией