БРИТАНІЯ НЕ ГОТОВА ДО ВІЙНИ «БУДЬ-ЯКОГО МАСШТАБУ» – FT

Збройні сили Великої Британії «не можуть належним чином захистити країну» і не готові до «конфлікту будь-якого масштабу». Про це заявив високопоставлений чиновник оборонного відомства, якому було доручено оцінити військову міць Великої Британії, пише Financial Times.

Колишній директор офісу оцінки та викликів Міністерства оборони Роб Джонсон сказав, що британські збройні сили діють з «обмеженими можливостями», які лише дозволяють проводити миротворчі та гуманітарні операції, евакуацію цивільного населення із зони бойових дій та деякі антидиверсійні заходи.

«У будь-якій більш масштабній операції у нас швидко закінчаться боєприпаси… Наша оборона занадто слабка, і ми не готові боротися і перемагати у збройному конфлікті будь-якого масштабу», – сказав Джонсон в інтерв’ю виданню. За словами експосадовця, британська протиповітряна оборона є «недостатньою», щоб зупинити ракетні удари далекого радіусу дії, Королівському військово-морському флоту не вистачає кораблів для патрулювання північної Атлантики з метою моніторингу і стримування активності російських підводних човнів, а Королівські військово-повітряні сили потребують майже вдвічі більше винищувачів, ніж вони мають зараз.

Натомість наступний уряд повинен прагнути збільшити витрати на оборону до 3% валового внутрішнього продукту «щонайменше». Цей рівень, еквівалентний майже 80 мільярдам фунтів стерлінгів на рік, поставить Велику Британію на один рівень з США, Польщею і країнами Балтії. Він додав, що ці витрати дозволять Великій Британії модернізувати свої ядерні сили стримування і мати армію, «озброєну й оснащену для конфліктів 21-го століття».

Поделиться публикацией