БОМБАРДУВАЛЬНИК ТУ-22М3 БУВ УРАЖЕНИЙ НА ВІДСТАНІ 308 КМ

Щоб знищити бомбардувальник Ту-22М3, довелося модернізувати ЗРК С-200 радянського виробництва, який зняли з озброєння у 2013 році внаслідок діяльності в Україні російського агента Дмитра Саламатіна, що був в той час міністром оборони.

ГУР МОУ продемонструвало роботу бійців комплексу ППО, який знищив ворожий Ту-22М3. Пізніше голова ГУР Кирило Буданов зазначив: «Застосовуються різні системи. Цього разу ми застосували те, що ми зробили з нуля зі старих складових. Дещо модернізували. Інженери гарно попрацювали, повірте». Очільник розвідки зазначив, що літак був уражений на відстані 308 кілометрів.

Вранці 19 квітня Сили оборони України вперше збили російський стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3, який росіяни використовують для нанесення ударів по Україні крилатими ракетами Х-22.

ЗРК С-200 (SA-5 Gammon) – зенітний ракетний комплекс дальнього радіуса дії, розроблений у 1960-х роках в СРСР, після чого вдосконалювався до кінця 1980-х років. ЗРК призначався для боротьби з літаками, повітряними командними пунктами, постановниками перешкод та іншими пілотованими і безпілотними засобами повітряного нападу на висотах від 300 м до 40 км, що летять з швидкостями до 4300 км/год, на дальностях до 300 км. Комплекс здатен діяти за умов інтенсивної радіопротидії. Ураження повітряних цілей відбувається зенітними керованими ракетами, що мають чотири твердопаливних стартових двигуни (перший ступінь, прискорювач).

У С-200 застосоване напівактивне самонаведення ракет на ціль. Підсвічування цілі виконується радіолокатором підсвічування цілі, який, після виявлення цілі безперервно супроводжує ціль. За даними радіолокатором підсвічування цілі, на неї наводяться голівки самонаведення, встановлені в носовій частині ракет. Автоматичний супровід цілі голівкою самонаведення за сигналами, відбитими від цілі, починається перед стартом ракети і триває в польоті. Бойовою роботою ЗРК керують з автоматизованого командного пункту.

Ракета має довжину 11 метрів і стартову масу 7,1 тонн.

Швидкість польоту ракети: 700-1200 м/с (залежно від дальності).

Тактико-технічні характеристики радянського комплексу С-200:

Максимальна висота ураження – 40 км,

Мінімальна висота ураження – 300 м,

Максимальна дальність ураження: великих дозвукових літаків – 300 км, винищувачів-бомбардувальників типу F-16 – 190 км, крилатих ракет типу ASALM – 60 км.

Максимальна швидкість цілей – до 4300 км/год.

Кількість одночасно обстрілюваних цілей п’ятиканальним полковим комплексом – до 5,

Кількість ракет, що можуть водночас бути наведені на одну ціль – до 3,

Час розгортання на підготовленій позиції – 24 год.,

Час приведення в бойову готовність з режиму чергування – 1,5 хв.

Час підготовки ракети до старту – 40 сек.

ГУР МОУ також атакувало авіазавод в Казані, де росіяни виготовляють та ремонтують бомбардувальники Ту-22М та Ту-160М. Починаючи з липня 2023 року росіяни почали заявляти що по їхніх наземних об’єктах у Росії та на окупованих територіях України стали наноситися удари ракетами від ЗРК С-200 (Кримський міст, авіабаза в Ростовській області, Таганрог, Калузька область). Вороги заявляли, що Україна модернізувала ЗРК С-200 й ракети до нього 5В28, яка у радянському виконанні мала дальність у 250 кілометрів. Україна офіційно про використання С-200 не повідомляла.

У серпні 2023 року українські сили вперше цілком знищили стратегічний ядерний бомбардувальник Ту-22М3 у Новгородській області на аеродромі «Сольці». Пізніше супутникові знімки підтвердили, що ворог забрав з аеродрому бомбардувальники, які залишилися цілими.

Поделиться публикацией