АРМІЯ США БУДЕ ПРИХОВУВАТИ ДАНІ ПРО ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

В американській армії побоюються, що інформація про захворювання військовослужбовців може бути використана на шкоду державі.

 

Збройні сили США припинять надавати відомості про поширення коронавірусу в своїх рядах, оскільки це може поставити під загрозу деякі операції, повідомив 27 березня Reuters.

 

Міністр оборони США Марк Еспер заявив журналістам, що збройні сили хотіли б надавати повну інформацію про поширення коронавірусу серед військовослужбовців, однак деякі відомості, пов’язані з оперативною діяльністю військ, повинні залишитися в таємниці, оскільки це поставить під загрозу національну безпеку.

 

«Ми готові давати узагальнені цифри, але не детальні відомості, — сказав Еспер, — оскільки інакше може бути розкрита інформація, яка поставить нас ризикам, можливо, більшим, ніж в інших випадках». Міністр оборони не став уточнювати, яка саме інформація буде прихована.

 

«Я не хотів би надавати інформацію регулярно, за всіма командуваннями, після чого у нас через шість, сім тижнів можуть виникнути проблеми в різних місцях саме через це», — підкреслив Еспер.

 

Збереження у таємниці відомостей, які можуть дати противникам США інформацію про оперативну діяльність військ, особливо важливо в «гарячих точках», де американські війська ведуть бойові дії, таких як війна проти «аль-Шабааб» у Східній Африці чи «Ісламської держави» в Сирії і Афганістані.

 

Журналісти були стурбовані можливими ускладненнями, які пов’язані з великою кількістю військовослужбовців і недоліком у армії власних засобів боротьби з коронавірусом, оскільки зараз всі зусилля спрямовані на допомогу цивільним. У збройних силах США вже було 280 випадків зараження коронавірусом. У той же час Еспер запевняє, що у командирів на місцях є багато можливостей дотримуватися карантину і не дати інфекції поширитися.

 

 

Американські політики вже закликали використовувати можливості збройних сил для боротьби з епідемією і підтримки карантину в США. Також представники США вустами держсекретаря і посла в КНР звинувачували Китай у приховуванні інформації про поширення коронавіруса і приховування статистики про епідемії в китайських провінціях.

Поделиться публикацией