АМЕРИКАНСЬКИМИ JAVELIN БУДУТЬ ОСНАЩЕНІ ЧАСТИНИ, РОЗТАШОВАНІ ДАЛЕКО ВІД ЛІНІЇ ФРОНТУ — WSJ

Американські офіційні особи кажуть, що вони уважно вивчають справу передачі Україні протитанкову зброю Javelin. Занепокоєння викликає можливість, що зброя попаде до рук ворога. Тому нею будуть оснащені частини, що розташовані далеко від фронту, щоб її не було використано для наступальних операцій, і щоб її не залишили супротивнику. Про це пише впливова американська газета The Wall Street Journal, передає «Голос Америки».

У 2014 році, коли США передали радарні системи для виявляння розташування ворожої артилерії, одна з таких установок, яка була розташована неподалік Дебальцевого, опинилася в сепаратистсько-російських руках.

Як пише The Wall Street Journal, представник збройних сил України повідомив американську сторону, що було знищено частини радарної системи перед відступом військ, проте це не єдиний випадок. Американське устаткування після агресії російських військ проти Грузії у 2008 році було знайдено на захоплених російськими військами базах, а деякі частини можна було придбати навіть на чорному ринку у Тбілісі.

Як зазначає видання, такі інциденти не належать до винятків. Деяка зброя східноєвропейського походження, надана антиурядовим бійцям у Сирії, наприклад, опинилася пізніше в руках екстремістів «Ісламської держави».

Американські та українські офіційні особи вважають дуже важливим те, щоб така зброя як Javelin, не опинилася в руках сепаратистів, які могли б використати її опісля проти українських танків, — резумує The Wall Street Journal.

Надання зброї Україні має запобігти перетворенню нині жевріючого конфлікту у великомасштабні бойові дії шляхом збільшення можливостей урядових сил краще захищатися на випадок наступальних операцій ворожих сил.

ІА «ОПК»

Поделиться публикацией